Mały Szlak Beskidzki z dziećmi

Pomysł, by razem z dziećmi przejść Mały Szlak Beskidzki (MSB) pojawił się w naszych głowach po raz pierwszy jesienią 2017 roku. Wtedy to właśnie pokonaliśmy pierwszy odcinek MSB z Działek do schroniska PTTK na Kudłaczach. Gdy wiosną 2018 roku nasza rodzina powiększyła się, plany przejścia MSB zeszły na boczne tory. Do tematu wróciliśmy dopiero jesienią 2018 roku, kiedy to, przy okazji zdobywania Korony Gór Polski, pokonaliśmy kolejny odcinek MSB od schroniska PTTK na Kudłaczach po Lubomir. Później znów przyszło nam czekać rok na kolejną naszą aktywność w tym temacie, ale wtedy zapadła decyzja, że koniec owijania w bawełnę i czas do tego zadania podejść na poważnie. A skoro słowo się rzekło tak też zrobiliśmy.

Mały Szlak Beskidzki z dziećmi

PRZEBIEG SZLAKU


Główną koncepcją Małego Szlaku Beskidzkiego (MSB), oznaczonego kolorem czerwonym, jest pokazanie piękna Beskidu Małego, Makowskiego oraz Wyspowego. Szlak zaczyna się (kończy) w Bielsku-Białej Straconce, a kończy się (zaczyna) na Luboniu Wielkim. Łącznie do przejścia jest około 137 kilometrów. Przy okazji wędrowania Małym Szlakiem Beskidzkim można zdobyć odznakę MSB, która została ustanowiona przez Polskie Towarzystwo Tatrzańskie (więcej informacji o odznace można znaleźć tutaj). Mały Szlak Beskidzki można pokonać podczas jednej, trwającej kilka dni wyprawy, bądź można podzielić go na kilka części. My zdecydowaliśmy się na wariant drugi i Mały Szlak Beskidzki pokonaliśmy na raty, a poniżej można zobaczyć jak to w naszym wypadku wyglądało.

BESKID MAŁY

BIELSKO- BIAŁA STRACONKA---> ŻARNÓWKA, ZAPORA (PRZEZ HROBACZĄ ŁĄKĘ) relacja z przejścia


Mały Szlak Beskidzki z dziećmi


PRZEŁĘCZ KOCIERSKA ---> ŻARNÓWKA, ZAPORA (PRZEZ KICZERĘ ORAZ ŻAR) relacja z przejścia 

Mały Szlak Beskidzki z dziećmi

 
PRZEŁĘCZ KOCIERSKA ---> SCHRONISKO PTTK NA LESKOWCU (PRZEZ POTRÓJNĄ I ŁAMANĄ SKAŁĘ) relacja z przejścia  

Mały Szlak Beskidzki z dziećmi


SCHRONISKO PTTK NA LESKOWCU---> KRZESZÓW 

Mały Szlak Beskidzki z dziećmi


BESKID MAKOWSKI

KRZESZÓW ---> ZEMRZYCE (PRZEZ ŻURAWNICĘ) 
relacja z przejścia  

Mały Szlak Beskidzki z dziećmi


PALCZA ---> ZEMBRZYCE (PRZEZ CHEŁM) REZERWAT PRZYRODY LAS GOŚCIBA ---> PALCZA (PRZEZ BABICĘ) relacja z przejścia    REZERWAT PRZYRODY LAS GOŚCIBA ---> MYŚLENICE (PRZEZ SULARZOWĄ) relacja z przejścia DZIAŁEK ---> MYŚLENICE (PRZEZ ŚLIWNIK I UKLEJNĄ)DZIAŁEK ---> KUDŁACZE KUDŁACZE ---> LUBOMIR (PRZEZ ŁYSINĘ) 
PRZEŁĘCZ JAWORZYCE---> LUBOMIR relacja z przejścia   BESKID WYSPOWY  

PRZEŁĘCZ JAWORZYCE---> KASINA WIELKA (PRZEZ WIERZBANOWSKĄ GÓRĘ) relacja z przejścia  KASINA WIELKA---> MSZANA DOLNA (PRZEZ LUBOGOSZCZ) relacja z przejściaMSZANA DOLNA---> PRZEŁĘCZ GLISNE (PRZEZ ZŁOTE WIERCHY) relacja z przejściaPRZEŁĘCZ GLISNE---> LUBOŃ WIELKI relacja z przejścia    Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © RODZINNIE DOOKOŁA ŚWIATA , Blogger