Saksonia z dziećmi- Pałac w Moritzburgu

Pałac w Moritzburgu znajduje się zaledwie pół godziny drogi samochodem od Drezna, więc grzechem by było nie zobaczyć go na własne oczy. Pierwsza rezydencja w tym miejscu powstała w połowie XVI wieku i był to myśliwski pałacyk. Wzbudził on zainteresowanie samego Augusta Mocnego, który zlecił jego rozbudowę i to właśnie jemu pałac zawdzięcza dzisiejszy, barkowy kształt. 


Pałac znajduje się na wyspie i rzuca się w oczy już z daleka, a wszystko to za sprawą widokowej alei, która biegnie w jego kierunku. Nieopodal pałacu utworzono duży, płatny parking, więc nie ma najmniejszego problemu z pozostawieniem auta. 


Taras znajdujący się wokół pałacu oraz pałacowy ogród są udostępnione dla zwiedzających bezpłatnie. Zwiedzanie znajdującej się wewnątrz barokowej wystawy, pokoju z piór oraz zwiedzanie Bażantarni jest odpłatne, a aktualne ceny można znaleźć tutaj.


Jak na Pałac myśliwski przystało nie brakuje w nim myśliwskich trofeów takich jak poroża łosi czy jeleni, a taras ozdobiono licznymi rzeźbami z myśliwskimi akcentami.
Na uwagę zasługuje również przypałacowy park, mimo że nigdy nie został ukończony i tak jest bardzo przyjemnym miejscem na spacer. Dookoła jeziora poprowadzono przejezdną wózkiem alejkę, wzdłuż której ustawiono liczne ławki, a nawet stworzono miejsce na piknik z przepięknym widokiem na Pałac.W Moritzburgu jest jeszcze jedno wyjątkowe miejsce, jedyna w Saksonii latarnia morska, która została wzniesiona jako ozdoba przypałacowego stawu. Niestety na chwilę obecną jest ona w remoncie i nie można jej zwiedzać.

Pozostałe wpisy dotyczące Saksonii:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © RODZINNIE DOOKOŁA ŚWIATA , Blogger