Rzym- nasza włoska podróż poślubna

Rzym od zawsze był moim marzeniem, spełniło się ono w 2010 roku, była to nasza podróż poślubna i jednocześnie nasz pierwszy wypad w trójkę. Wika zwana jeszcze wtedy fasolką, tę podróż odbyła bezpiecznie w moim brzuszku. Do Rzymu dostaliśmy się samolotem Ryanaira, nocowaliśmy w hotelu Stella przy via Castelfidardo. Wybór hotelu był bardzo trafny z dwóch powodów, po pierwsze było to bardzo dobre miejsce wypadowe, po drugie niedaleko hotelu znajdowała się najlepsza pod słońcem restauracja La Famiglia.
Nasz program zwiedzania był bardzo intensywny i w zasadzie zaraz po ulokowaniu się w pokoju hotelowym wyruszyliśmy na podbój miasta. Swoje pierwsze kroki skierowaliśmy ku bazylice Maria Maggiore, a stamtąd udaliśmy się na plac Wenecki, następnie Forum Romanum, Koloseum i na zakończenie dnia Fontanna di Trevi.

Bazylika Maria Maggiore
Kolumna Trajana
Plac Wenecki
Pomnik Narodów

Koloseum
Fontanna di Trevi

Kolejny dzień  był równie intensywny, naszym celem był Watykan, nim jednak tam dotarliśmy zbaczaliśmy z drogi z milion razy :-)Fontanna di Trevi


Panteon częściowo w remoncie
Kolumny Hadriana
Fontanna Czterech Rzek
W ostatnim dniu udaliśmy się znów pod Koloseum by zobaczyć ten najbardziej charakterystyczny zabytek Rzymu w świetle dziennym, mimo że pogoda zepsuła się i tak spędziliśmy miło czas.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © RODZINNIE DOOKOŁA ŚWIATA , Blogger