Paryż 2010, 2008 i jednodniówka w Etretat

Paryż zawsze będę darzyć ogromnym sentymentem, a to dlatego że miałam przyjemność mieszkać w tym cudownym mieście prawie rok na przełomie 2003 i 2004 roku. Od tamtego momentu w Paryżu byłam dwa razy w 2008 i 2010, za każdy razem leciałam liniami Easyjet na lotnisko Charles de Gaulle.
Paryż to miasto zakochanych i chociaż raz trzeba tutaj przyjechać, zobaczyć miasto z Wieży Eiffla, bądź cudowną panoramę Paryża z wieżą Eiffla w tle z wieżowca Montparnasse, wybrać się do Disneylandu, przejść się po Polach Elizejskich, zobaczyć Mona Lisę w Muzeum Luwru czy obrazy impresjonistów w Muzeum d'Orsay. Paryż ma naprawdę wiele do zaoferowania, szampan czy czerwone wino najlepiej smakują właśnie tutaj, zwłaszcza jak można się delektować tymi trunkami na tle wieży Eiffla. Warto też skusić się na ślimaki, śmierdzące sery z bagietką czy francuskie rogaliki, chociaż dla mnie najlepsze pod słońcem są pain au chocolat. Paryż jest piękny o każdej porze roku i dnia, wieczorem o każdej pełnej godzinie Wieża Eiffla migocze milionami światełek, ten widok zawsze wywołuje wielkie WOW. Na pewno jeszcze kiedyś tutaj wrócę, w końcu muszę Paryż pokazać naszej córeczce.

PARYŻ 2010

22.03.2010 Yes , I will :-)
Ogrody Tuileries
Zaręczynowy szampan
Droga do Luwru
Luwr


Galeria Lafayette
Kocham- Sacre Coeur

Widok na Paryż ze wzgórza MontmartreMoulin Rouge
Notre Dame

Hotel de Ville
Centrum Pompidou
Les Halles
La Defense
Nowy Łuk Triumfalny


L'arc de Triumf- Łuk Triumfalny
Champs Elysees
Obelisk z Placu Concord
PARYŻ 2008


Wieża Eiffla od strony Trocadero
Paryż ze wzgórza Montmartre
Montmartre


Plac Concord


Trocadero
Pola Marsowe

Notre Dame


Mniam mniam les escargots
Grób Chopina na cmenatarzu Pere- Laschees
Podczas pobytu w Paryżu w 2008 roku miałam przyjemność odbyć jednodniową wycieczkę do Etretat, bajeczne miejsce na północy Francji w regionie Normandii. Raj dla piechurów, wzdłuż całego klifu ciągnie się szlak turystyczny, którym można dojść do latarni morskiej. Wybrzeże to znane jest jako Cote d'Albatre, czyli Alabastrowe Wybrzeże, największą atrakcją są dwie formy skalne Porte d'Aval i Aiguille. 

Na plaży w Etretat

Etretat z tarasu widokowego


Porte d'Aval i Aiguille (Igła)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © RODZINNIE DOOKOŁA ŚWIATA , Blogger