niedziela, 2 lutego 2014

Paryż 2010, 2008 i jednodniówka w Etretat

Paryż zawsze będę darzyć ogromnym sentymentem, a to dlatego że miałam przyjemność mieszkać w tym cudownym mieście prawie rok na przełomie 2003 i 2004 roku. Od tamtego momentu w Paryżu byłam dwa razy w 2008 i 2010, za każdy razem leciałam liniami Easyjet na lotnisko Charles de Gaulle.
Paryż to miasto zakochanych, chociaż raz trzeba tutaj przyjechać, zobaczyć miasto z Wieży Eiffla, wybrać się do Disnaylendu, przejść się po Polach Elizejskich, zobaczyć Mona Lisę w Muzeum Luwru czy obrazy impresjonistów w Muzeum d'Orsay. Paryż ma naprawdę wiele do zaoferowania, szampan czy czerwone wino najlepiej smakują właśnie tutaj, zwłaszcza jak można się delektować tymi trunkami na tle wieży Eiffla. Warto też skusić się na ślimaki, śmierdzące sery z bagietką czy francuskie rogaliki, chociaż dla mnie najlepsze pod słońcem są pain au chocolat. Paryż jest piękny o każdej porze roku i dnia, wieczorem o każdej pełnej godzinie Wieża Eiffla migocze milionami światełek, ten widok zawsze wywołuje wielkie WOW. Na pewno jeszcze kiedyś tutaj wrócę, w końcu muszę Paryż pokazać naszej córeczce.

PARYŻ 2010

22.03.2010 Yes i will :-)

Ogrody Tuileries

Zaręczynowy szampan

Droga do Luwru

LuwrGaleria Lafayette

Kocham- Sacre Coeur


Widok na Paryż ze wzgórza Montmartre
Moulin Rouge

Notre Dame


Hotel de Ville

Centrum Pompidou

Les Halles

La Defense

Nowy Łuk TriumfalnyL'arc de Triumf- Łuk Triumfalny

Champs Elysees

Obelisk z Placu Concord

PARYŻ 2008


Wieża Eiffla od strony Trocadero

Paryż ze wzgórza Montmartre

MontmartrePlac Concord

Trocadero

Pola Marsowe


Notre DameMniam mniam les escargots

Grób Chopina na cmenatarzu Pere- Laschees

Podczas pobytu w Paryżu w 2008 roku miałam przyjemność odbyć jednodniową wycieczkę do Etretat, bajeczne miejsce na północy Francji w regionie Normandii. Raj dla piechurów, wzdłuż całego klifu ciągnie się szlak turystyczny, którym można dojść do latarni morskiej. Wybrzeże to znane jest jako Cote d'Albatre, czyli Alabastrowe Wybrzeże, największą atrakcją są dwie formy skalne Porte d'Aval i Aiguille. 

Na plaży w Etretat


Etretat z tarasu widokowegoPorte d'Aval i Aiguille (Igła)Brak komentarzy:

Prześlij komentarz