Alicja w Krainie Czarów Ogród Świateł- Kraków z dziećmi

Jest takie miejsce w Krakowie, gdzie znajduje się magiczna brama po przekroczeniu, której można przenieść się do zaczarowanego świata Alicji w Krainie Czarów, a wszystko to w ramach niesamowitej wystawy plenerowej, która już od pierwszych dni swojego istnienia stała się hitem zarówno dla dzieci jak i dorosłych. 

Brama prowadząca do Ogrodu Świateł
Kilka informacji praktycznych
Wystawa nosi tytuł "Alicja w Krainie Czarów- Ogród Świateł" i jest to wystawa czasowa. Została otwarta 30 października i ma działać do 28 lutego. Wystawa znajduje się na terenie krakowskiego Ogrodu Doświadczeń im. Lema, w pobliżu Tauron Areny. Na wystawę można wejść od strony centrum handlowego M1. Wystawa jest czynna codziennie, w godzinach od 16:00 do 21:00.Zamek Królowej Kier

Ceny biletów
Na wydarzenie obowiązują bilety wstępu, a ceny kształtują się następująco:
* od poniedziałku do czwartku 24 zł bilet normalny, 19 zł bilet ulgowy, 1 zł bilet dla dzieci do 3 roku życia. 
* od piątku do niedzieli 29 zł bilet normalny, 24 zł bilet ulgowy, 1 zł bilet dla dziecka do 3 roku życia. 

Bilety można kupić w kasie, najpóźniej na godzinę przed zamknięciem wystawy, bądź online. My zachęcamy do zakupu biletów online, bo przed kasami mogą tworzyć się spore kolejki. 
Posiadacze Krakowskiej Karty (KK) mogą skorzystać z 20% zniżki na zakup biletów, a posiadacze Krakowskiej Karty Rodzinnej oraz Krakowskiej Karty Rodziny z Niepełnosprawnym Dzieckiem z 50% zniżki.


Tunel prowadzący do Króliczej Nory

Kilka słów o Ogrodzie Świateł
Jak sama nazwa wskazuje wystawa plenerowa Alicja w Krainie Czarów- Ogród Świateł to przede wszystkim widowisko świetlne, ale także i dźwiękowe. Wystawę tworzą świetlne figury oraz instalacje multimedialne, wśród których można wyróżnić miedzy innymi: tunel do Króliczej Nory, Choinkę multimedialną, Zmyśloną Łąkę, Labirynt Świateł czy Tęczową Aleję. Wszystko to zostało rozmieszczone na 6-hektarowym terenie, co jest gwarancją niesamowitego i pełnego emocji spaceru. O określonych godzinach (godziny można sprawdzić na stojących obok tabliczkach) przy choince, Zmyślonej Łące oraz na Ścieżce multimedialnej odbywają się dodatkowe pokazy, w których warto wziąć udział. Nasze dzieci były nimi zachwycone, a i na nas zrobiły one wrażenie. 


Poruszanie się po Ogrodzie Świateł ułatwia mapka, którą można otrzymać w kasie biletowej. Dzięki niej można mieć pewność, że nie pominęło się żadnej z atrakcji, choć spacer alejkami jest bardzo intuicyjny i bez korzystania z mapki. Na wystawę można wybrać się z dzieckiem w wózku, więc z pewnością jest to dobra informacja dla rodziców z mniejszymi dziećmi, dla których długie spacery pomiędzy świetlnymi instalacjami mogłyby być zbyt męczące. 
Nasze wrażenie
Na koniec kilka słów o naszych osobistych odczuciach względem tej plenerowej wystawy. Nie będzie żadną tajemnicą jeśli powiemy, że nam Ogród Świateł bardzo się podobał i mówiąc to nie mamy na myśli tylko dzieci. Największe wrażenie zrobiły na nas wszystkie świetlne figury, które są naprawdę niesamowite. Podobała nam się również prowadząca do Ogrodu brama dzięki, której można było poczuć się jakbyśmy wkraczali do zupełnie innego świata. Bardzo pozytywnie odebraliśmy także tunel do Króliczej Nory oraz Choinkę multimedialną, były to dwa miejsca do których wracaliśmy kilkukrotnie, bo nasze dzieci na ich punkcie wręcz oszalały. Ogólnie wystawa została przygotowana bardzo starannie i wszystko pięknie się komponuje. Dla nas jedynym minusem był Świetlny Labirynt, w którym robiło się bardzo tłoczno, ale to nie problem by tę atrakcję pominąć. 
Wystawa plenerowa Alicja w Krainie Czarów- Ogród Świateł to według nas genialne miejsce na spacer z dziećmi. Żadne zdjęcia, ani filmiki nie są w stanie oddać wrażenia jakie ta wystawa wywiera na odwiedzających. To po prostu magia, którą trzeba zobaczyć na własne oczy. 

5 komentarzy:

 1. Jest magia bajkowa... Ale pewnie zlokdownowano także i to w porywie covidopaniki?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No właśnie Ogród Świateł jest nadal otwarty, nie zamknęli, choć nie wiadomo jakie będą przyszłe decyzje. Na chwilę obecną działa.

   Usuń
 2. Super artykuł :) Właśnie szukałam miejsc, które mogę odwiedzić z dziećmi i przeglądałam noclegi w Krakowie. Dawno tam nie byłam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękujmy i bardzo tą wystawę polecamy, robi wrażenie i to nie tylko na dzieciach ;) Pozdrawiamy !

   Usuń

Copyright © RODZINNIE DOOKOŁA ŚWIATA , Blogger