Sardynia z dziećmi- Alghero co warto zobaczyć?

Alghero było nie tylko naszą bazą wypadową podczas wakacji na Sardynii, ale także naszą wakacyjną ostoją. Położone nad brzegiem lazurowego morza zachwyciło nas pięknymi zachodami słońca oraz wąskimi uliczkami starego miasta. Alghero uważane jest za stolicę Koralowego Wybrzeża i to właśnie w jego pobliżu wydobywa się słynne czerwone złoto, czyli koral w przeróżnych odcieniach czerwieni. W Alghero spędziliśmy dwa tygodnie i niemal każdego dnia wędrowaliśmy ulicami zabytkowej części miasta i ani przez chwilę nie czuliśmy znużenia. 


Stare miasto położone jest na cyplu, dzięki czemu z trzech stron otoczone jest morzem. Sposób na zwiedzanie starego miasta jest bardzo prosty, najlepiej rozpocząć od spaceru wokół murów obronnych, a potem można zagłębić się w jego środek i dać się wciągnąć w wir klimatycznych uliczek. Na spacer wzdłuż murów najlepiej wybrać się wieczorem, gdy słońce chyli się ku zachodowi, wtedy ta część miasta prezentuje się zdecydowanie najpiękniej. Po drodze warto zwrócić uwagę na trebusze oraz katapulty porozstawiane na bastionach, które pokazują jak dawniej miasto broniło się przed atakami od strony morza. Po spacerze wzdłuż murów obronnych przychodzi pora na to co się za nimi skrywa, czyli na piękne kamieniczki oraz malownicze uliczki starego miasta. Nam zależało przede wszystkim na tym, by poczuć klimat tej części Alghero, więc zamiast podążać za konkretnymi punktami i odhaczać je na mapie, po prostu przechadzaliśmy się ulicami bez większego celu, podziwiając wszystko dookoła. 
Stare miasto trzeba zobaczyć o różnych porach dnia. Zdecydowanie warto wybrać się tam wcześnie rano, gdy wszystko jeszcze jest pozamykane, a ulice świecą pustkami. Warto też wybrać się tutaj późnym popołudniem w celu pobuszowania po licznych sklepach z pamiątkami. I koniecznie trzeba też przyjść na stare miasto wieczorem, po zachodzie słońca, gdy nad ulicami rozświetlają się pozawieszane lampiony, a turyści rozkoszują się lokalną kuchnią w restauracyjnych ogródkach. 
Stara część miasta Alghero nie jest duża, jednak można po niej spacerować bez końca, zajadając się pysznymi lodami i zaglądając do sklepików oferujących biżuterię z czerwonego korala. My godzinami moglibyśmy chodzić wzdłuż wybrzeża, słuchając szumu fal. Alghero oczarowało nas swoim klimatem, a wakacje w tym mieście uznajemy za naprawdę udane. 
Pozostałe wpisy dotyczące Sardynii:

2 komentarze:

  1. W sam raz na całonocną włóczęgę. Południowe miasta tak mają. Pozazdrościć.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Alghero ma wyjątkowy klimat i bardzo miło spaceruje się po mieście :)

      Usuń

Copyright © RODZINNIE DOOKOŁA ŚWIATA , Blogger