Rabkoland z dziećmi

Jadąc w Tatry nie raz mijaliśmy po drodze wielki napis Rabkoland i za każdym razem obiecywaliśmy sobie, że wreszcie się tam wybierzemy. W końcu z Krakowa to przysłowiowy "rzut kamieniem", więc bez najmniejszego problemu byliśmy w stanie zorganizować jednodniowy wypad. No i wreszcie, dzięki wejściówką, które otrzymaliśmy od Rabkolandu, udało nam się to zrobić, co zaowocowało bardzo udaną sobotą, która w naszej pamięci zapisuje się jako pełna śmiechu, radości i świetnej zabawy, a nasza córka stwierdziła, że to była najlepsza wycieczka wszech czasów ;-)


Kilka informacji praktycznych
Park Rozrywki Rabkoland znajduje się w przepięknej miejscowości Rabka Zdrój. Od Krakowa oddalony jest o niecałą godzinę drogi samochodem. Do Rabki z Krakowa można dojechać także pociągiem (podróż trwa około dwie godziny), bądź na pokładzie autokaru jednego z przewoźników kursujących na trasie Kraków- Zakopane. Rabkoland czynny jest codziennie od godziny 10:00 do 18:00. Jak na prawdziwy park rozrywki przystało na odwiedzających czeka tu wiele, przeróżnych atrakcji, są karuzele, kolejki, pływające po wodzie łódeczki oraz autodromy. Każdy z pewnością znajdzie tutaj coś dla siebie, nawet dorośli, mimo że Rabkoland to miejsce przede wszystkim dedykowane dzieciom. Teren parku jest na tyle duży, by nie czuć się przytłoczonym, a na tyle mały, by każda z atrakcji była pod ręką. Wielkim plusem jest również to, że w Rabkolandzie znajduje się kilka punktów gastronomicznych, więc pomiędzy jedną zwariowaną karuzelą, a drugą, można coś smacznego zjeść, bądź napić się kawy lub herbaty.

Mapa atrakcji w Parku Rozrywki Rabkoland


Atrakcje dla starszych dzieci
Głównym testerem rabkolandzkich atrakcji była nasza córka, choć i nam udało się co nie co zaszaleć. ;-) By poczuć nutkę adrenaliny koniecznie trzeba wybrać się na karuzelę Crazy Clown, to była pierwsza z atrakcji, którą udało nam się zaliczyć i pierwsza po której mieliśmy gęsią skórkę. Stojąc przed nią wydawało nam się, że to będzie spokojna przejażdżka, nic bardziej mylnego ;-) Mimo, że nie ma tutaj zawrotnych prędkości to naprawdę potrafi ona podnieść ciśnienie.

Crazy Clown

W dalszej kolejności udaliśmy się na wieżę DuchDuch, czyli wieżę swobodnego spadku. Cały psikus tej oto atrakcji polegał na tym, że nasze fotele najpierw powoli uniosły się do góry, by potem niespodziewanie opaść w dół ;-)

Wieża DuchDuchNajwiększym hitem okazały się jednak Music Express oraz Łódź Wikinga, z których skorzystaliśmy kilkukrotnie. To właśnie te dwie atrakcje były przyczyną największej ilości pisków i przyprawiły nas o szybsze bicie serca. Music Express zapewnił nam oszałamiające prędkości, a na łodzi Wikinga można było poczuć się jak pikujący ptak. 
By uspokoić rytm serca udaliśmy się na kolejne, dużo spokojniejsze atrakcje takie jak: autodromy, Rabka Express, czy też Disko Boat, czyli całkiem zakręcone pontony pływające po niewielkim basenie. Nie był to jednak koniec naszej zabawy, wręcz przeciwnie mieliśmy jeszcze wiele do wypróbowania. Pozostałe atrakcje są odpowiednie nie tylko dla starszych dzieci, ale również dla młodszych.


Rabka Express
Disko Boat

Plujące totemy
Latający autobus
Rabkoland z myślą o najmłodszych
Te dla maluchów zostały umieszczone w  specjalnej strefie, która nazywa się "Dolina Trzmiela", tam najmłodsze pociechy mogą liczyć na swoje mini- karuzele, łódeczki oraz huśtawki w kształcie pajaca. Nasz najmłodszy członek rodziny okazał się jeszcze zbyt mały, by móc samodzielnie korzystać z tych wszystkich karuzel, ale na terenie parku znaleźliśmy coś w czym i on mógł wziąć udział. Udało nam się go zabrać między innymi na Safari Train, spokojną przejażdżkę kolejką, do Cyrku Luna, po którym również poruszaliśmy się wagonikiem no i oczywiście do sali z krzywymi zwierciadłami. Trochę większe pociechy na pewno będą zachwycone przejażdżką na Wielkim kole Młyńskim, z którego rozpościera się bajeczny widok na cały Rabkoland oraz na Rabkę Zdrój, do gustu przypadnie im także Kredkowy Las, po którym jeździ się małym autkiem, karuzela Wenecka, w której nasza córa po prostu się zakochała oraz Szalony lotnik, gdzie można poczuć się jak pilot prowadząc swój własny, żółty samolocik.

Safari Train
Kredkowy Las
Krążąc po Parku natrafiliśmy także na przyjaźnie nastawionych Wikingów oraz ich wioskę, na dom, w którym wszystko stanęło do góry nogami, co powoduje, że błędnik totalnie chce oszaleć oraz na Wesołą Farmę, gdzie można posłuchać rozśpiewanych jej mieszkańców. 

Wioska WikingówWesoła Farma
Cyrk Luna

Eiffel TourWiking coaster
Coś dla ciała, czyli strefa gastronomiczna
Gdy pierwsze żądze przygody zostały zaspokojone przyszła pora na potrzeby bardziej przyziemne, czyli ruszyliśmy na podbój punktów gastronomicznych. W pierwszej kolejności uderzyliśmy do pizzerii, która zaskoczyła nas naprawdę przepyszną pizzą na cienkim i chrupiącym cieście. Po tak solidnym i smacznym posiłku nie mogło zabraknąć deseru, a więc wybraliśmy się na lody oraz kawę i tutaj kolejne miłe zaskoczenie, bo mogliśmy wybierać pomiędzy lodami włoskimi, na gałki, a Mini Melts, czyli lodowymi kuleczkami, które ostatnio są bardzo popularne. 

W Rabkolandzie stawiliśmy się praktycznie zaraz po otwarciu, a opuściliśmy go na godzinę przed zamknięciem. Nasza córa, gdyby tylko się dało, nie wyszłaby stamtąd w ogóle, była zachwycona, a uśmiech nie znikał z jej twarzy. Podsumowując nasz wypad do Rabkolandu możemy powiedzieć tylko jedno, patrząc na roześmiane oczy naszego dziecka, na olbrzymią radość jaką czerpała szalejąc na tych wszystkich karuzelach warto było się tutaj wybrać i żałujemy, że zrobiliśmy to tak późno :-)

Cenne wskazówki:
* Rabkoland znajduje się w Rabce Zdrój
* przed wejściem na teren parku mieści się duży, bezpłatny parking
* na terenie parku działa kilka punktów gastronomicznych
* znajdujące się w Rabkolandzie atrakcje zostały stworzone z myślą o dzieciach, według nas najlepiej będą bawić się tutaj przedszkolaki oraz uczniowie szkoły podstawowej.
* przy każdej z atrakcji znajduje się tabliczka informacyjna, na której mamy podany sugerowany wiek oraz wzrost
* bilety do Rabkolandu można zakupić w kasie, bądź online, dla osób powyżej 85 cm wzrostu bilet kosztuje 39zł, daje on możliwość korzystania ze wszystkich atrakcji przez cały dzień, bez żadnych ograniczeń.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © RODZINNIE DOOKOŁA ŚWIATA , Blogger