Lizbona z dzieckiem- zabytkowy tramwaj 28

Żółty, zabytkowy tramwaj 28 krążący po malowniczych uliczkach Lizbony to jeden z najbardziej rozpoznawalnych symboli miasta. Przejażdżka tym starym wagonikiem to dla wielu osób jedna z najważniejszych atrakcji, nic więc dziwnego że jest on zawsze pełen ludzi, a na jego stacji początkowej (Martim Moniz) ustawia się wręcz gigantyczna kolejka chętnych. Tramwaj zyskał tak wielką popularność, dzięki temu że w idealny sposób można wykorzystać go do zwiedzania, przejeżdża on bowiem w pobliżu kilku bardzo ważnych punktów, co przy ograniczonym czasie może być niezwykle zbawienne. 


Wybierając taką formę zwiedzania warto odpowiednio się do tego przygotować. Po pierwsze trzeba zakupić odpowiedni bilet i w tym przypadku najlepiej sprawdzi się taki 24-godzinny, dający nam możliwość nielimitowanej ilości przejazdów. Po drugie warto zapoznać się z poszczególnymi przystankami oraz atrakcjami, które znajdują się w ich pobliżu. A potem nie pozostaje nam nic innego jak wysiadać na tych które najbardziej nas interesują i podziwiać piękno Lizbony. Dla ułatwienia, zamieszczam poniżej listę niektórych przystanków wraz z krótką informacją jaka niespodzianka kryje się tuż za rogiem ;-)
* Rua da Graca, z tego przystanku warto udać się na punkt widokowy Miradouro da Senhora do Monte
* Graca, poprowadzi nas na kolejny punkt widokowy Miradouro da Graça oraz do kościoła da Graca.
* S. Vicente, w pobliżu znajduje się przepiękny kościół Św. Wincentego oraz Panteon Narodowy
* Lg. Portas Sol, ten przystanek znajduje się w samym sercu Alfamy, w pobliżu jednego z najpiękniejszych punktów widokowych Miradouro das Portas do Sol
Miradouro Sta. Luzia, z tego przystanku trafimy na kolejny fantastyczny punkt widokowy Miradouro de Santa Luzia oraz na znajdujący się niedaleko zamek Św. Jerzego
* Se, ten przystanek mieści się przy Katedrze Se oraz przy kościele Św. Antoniego
* R. Conceicao, wysiadając na tym przystanku znajdziemy się już w dzielnicy Baixa, a tutaj warto udać się na Praca do Comercio, przejść się Rua Augusta, zobaczyć przepiękny łuk Augusta oraz windę Santa Justa.
* Chiado, w pobliżu znajduje się słynna kawiarnia Brasileira oraz Rua Garrett z licznymi sklepami i restauracjami
* Calhariz (Bica), niedaleko znajduje się słynna winda Bica
* Sta. Catarina, z tego miejsca trafimy na kolejny punkt widokowy, czyli Miradouro de Santa Catarina
* Estrela (Basilica), ten przystanek znajduje się w okolicy Bazyliki da Estrela.My Lizbonę zwiedzaliśmy na własnych nóżkach, ale oczywiście nie zabrakło przejażdżki słynnym tramwajem i uważamy, że przejazd przez Alfamę to najciekawszy odcinek. 


To jest już ostatni wpis z naszego pobytu w Lizbonie. Portugalia oczarowała nas swoją gościnnością, niepowtarzalnym klimatem oraz bajecznym oceanem, a na naszej liście podróżniczych marzeń pojawiły się kolejne miejsca z tego pięknego kraju, które po prostu musimy zobaczyć. Jeśli ktoś się zastanawia czy warto tutaj przyjechać to my zdecydowanie mówimy, że TAK. Więc kupujcie bilety, pakujcie plecaki i w drogę. 

Pozostałe wpisy dotyczące Lizbony:
* Lizbona z dzieckiem- informacje praktyczne
* Lizbona z dzieckiem- Praia do Guincho
* Lizbona z dzieckiem- lizbońskie miradouro
* Lizbona z dzieckiem- spacer przez najważniejsze zabytki

2 komentarze:

  1. Pięknie! Bardzo fajny, konkretny i przydatny wpis.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dziękuję :) I cieszę się, że udało mi się osiągnąć to do czego zmierzałam :) Tramwaj 28 to naprawdę świetny sposób na zwiedzanie, a dla podróżujących dzieci dodatkowa atrakcja. Pozdrawiamy !

      Usuń

Copyright © RODZINNIE DOOKOŁA ŚWIATA , Blogger