Rodzinny długi weekend - pomysły i inspiracje

Długi weekend to idealna okazja na rodzinną wycieczkę rodzinną wycieczkę. Planując wyjazd z dziećmi, warto rozważyć wyjazd w okolice Krakowa, które oferują wiele atrakcji idealnych na rodzinną wycieczkę. Region ten obfituje w miejsca, które zapewniają nie tylko rozrywkę, ale także umożliwiają bliski kontakt z historią i kulturą.
Polska jest pełna fascynujących miejsc do zwiedzania, lecz Kopalnia Soli "Wieliczka" wyróżnia się jako jedna z najpiękniejszych i najbardziej wartych odwiedzenia. To doskonałe miejsce na wycieczkę z rodziną.


Rodzinne zwiedzanie Kopalni Soli „Wieliczka”

Wizyta w Kopalni Soli "Wieliczka" to idealny sposób na spędzenie czasu, zdobywając nową wiedzę, rozwijając wyobraźnię i tworząc niezapomniane wspomnienia.

Trasa Turystyczna

Zwiedzanie Kopalni Soli „Wieliczka” Trasą Turystyczną, to świetna opcja dla rodzin z dziećmi w każdym wieku. Ta pełna wartości edukacyjnych wycieczka pod ziemię umożliwia odkrycie fascynującej opowieści o pierścieniu św. Kingi, podziwianie jej imponującej kaplicy oraz oglądanie tajemniczych solnych jezior i rzeźb stworzonych przez górników z Wieliczki wieki temu. Rodziny mogą także zobaczyć historyczne narzędzia i maszyny górnicze, zdobywając wiedzę o dawnych metodach wydobycia i transportu soli.

Trasa Górnicza

Dla rodzin z dziećmi powyżej 10. roku życia, Kopalnia Soli „Wieliczka” oferuje Trasę Górniczą, która zapewnia niezwykłą przygodę w surowych, podziemnych zakamarkach kopalni. Przybierając rolę śleprów - młodych adeptów sztuki górniczej, uczestnicy podejmują wyzwanie przemierzania ciemności z lampami w dłoniach. W trakcie tej emocjonującej wyprawy, wędrują przez solne labirynty, odkrywają tajemnice najstarszych komór wokół Szybu Regis i stawiają czoła praktycznym zadaniom górniczym, takim jak poszukiwanie soli, badanie kopalnianej atmosfery oraz odnajdywanie odpowiednich ścieżek w podziemiach. Te zadania nie tylko poszerzają wiedzę na temat dawnych profesji górniczych, ale także dostarczają dawki adrenaliny i niezapomnianych wrażeń. Trasa Górnicza to prawdziwe multisensoryczne doświadczenie, które angażuje wszystkie zmysły i pozwala poczuć prawdziwego ducha podziemnej przygody.

Program "Śladami Legend"

Program „Śladami Legend” jest idealnie przystosowany do potrzeb młodych odkrywców i ich rodzin, oferując wyjątkową okazję do wcielenia się w rolę poszukiwaczy tajemnic w wielickich podziemiach. Rozpoczynając od spotkania z przewodnikiem, uczestnicy są wprowadzani w świat pełen ekscytujących wyzwań. Podczas tej wycieczki dzieci i rodzice nie tylko zgłębiają bogatą historię, ale również odkrywają fascynujące formy soli. Rozwiązywanie zagadek i poszukiwanie znaków Skarbnika gwarantuje, że zarówno najmłodsi, jak i dorośli będą zaangażowani w pełną tajemnic i niespodzianek przygodę.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © RODZINNIE DOOKOŁA ŚWIATA , Blogger