Książka „Samochody” Matt Ralphs

Lubimy inspirujące książki i lubimy, gdy dzięki nim możemy dowiedzieć się czegoś nowego lub gdy zachęcają nas one do odwiedzenia ciekawych miejsc. I taką właśnie książką jest książka SAMOCHODY od Wydawnictwa Kropka, która w naszym domu stała się  wielkim hitem, zwłaszcza dla naszego młodszego, którego do samochodów i motorów przekonywać nie trzeba. Odkąd ta pozycja trafiła w jego ręce to temat zabytkowych pojazdów to u nas temat numer 1, a więc rodzinnie daliśmy się w tę przygodę wciągnąć, co zaowocowało między innymi wycieczką do Muzeum Inżynierii i Techniki w Krakowie, gdzie mogliśmy pooglądać przepiękne stare samochody i motory.


Książkę SAMOCHODY napisał Matt Ralphs, a wewnątrz znalazły się przepiękne ilustracje Ryo Takemasa, którego prace można także oglądać w książce POCIĄGI, którą również wydało Wydawnictwo Kropka. Książka SAMOCHODY swoją premierę miała w lutym 2024, a więc to nowość na rynku wydawniczym.

A o czym jest książka SAMOCHODY?

To przede wszystkim piękne, duże wydanie, w twardej okładce, wypełnione pięknymi ilustracjami oraz licznymi ciekawostkami oraz faktami. Strona po stronie czytelnik prowadzony jest przez świat motoryzacji. Możemy przekonać się jak bardzo ten niesamowity wynalazek technologiczny zmienił nasze życie, jak szybko podbił naszą codzienność i ułatwił nam funkcjonowanie w świecie. Poznajemy historię pierwszych samochodów, ale także historię samochodowych wyścigów. Mamy okazję zapoznać się z rodzajami aut, z tym jak one powstają, poruszona jest też bardzo ważna kwestia bezpieczeństwa. W książce znalazły się także rozdziały poświęcone samochodom luksusowym, samochodom ciężarowym, wojskowym, czy rzucającym się w oczy Monster Truckom. Nie brakuje też odniesień do przyszłości motoryzacji, czy samochodowych rekordów. I miłym zaskoczeniem jest również to, że choć książka dotyczy aut jest też część poświęcona motorom.

Naszym zdaniem książka SAMOCHODY sprawdzi się idealnie w ramach wieczornego czytania, ale nasz syn chętnie ją po prostu ogląda, wertując strona po stronie. A więc bez względu na to czy dziecko potrafi już czytać, czy jeszcze nie, ta pozycja z pewnością przypadnie mu do gustu. Książka SAMOCHODY dostępna jest w takich dużych sklepach jak Empik, czy Bonito. Można ją także nabyć bezpośrednio na stronie wydawcy (tutaj). 

* Post powstał przy współpracy z Wydawnictwem Kropka

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © RODZINNIE DOOKOŁA ŚWIATA , Blogger