Santorini z dziećmi. Co warto zobaczyć? Informacje praktyczne

Nie zabrzmi to ani trochę oryginalnie, ale prawda jest taka, że Santorini marzyło nam się od dawna, a w zasadzie odkąd byliśmy na Krecie i nie skorzystaliśmy z jednodniowej wycieczki na wyspę. Od tamtej pory temat Santorini wracał do nas jak bumerang, a gdy pojawiły się bezpośrednie połączenia z Polski to po prostu nie mogliśmy przejść obojętnie obok tej informacji. Trochę kombinacji, zgrania terminów i się udało. Kolejne nasze podróżnicze marzenie zostało zrealizowane. 

Santorini z dziećmi

Spis treści:


Jak dostać się na Santorini?

Na chwilę obecną, czyli na sierpień 2022, na Santorini można dostać się na pokładzie samolotów należących do tanich linii lotniczych. Wizzair lata na Santorini z Krakowa, Warszawy oraz Gdańska, a ryanair z Krakowa oraz Gdańska. Można też spróbować zorganizować lot z międzylądowaniem w Atenach, do czego również zachęcamy. Ateny to przepiękne miasto, o czym mieliśmy okazję przekonać się kilka lat temu, więc zdecydowanie warto je odwiedzić (więcej o Atenach można poczytać tutaj). Można też na Santorini dostać się promem z Krety. Zarówno na Kretę jak i do Aten lata wizzair. Jeśli zdecydujemy się na opcję uwzględniającą Ateny to na Santorini najlepiej szukać połączeń lotniczych z grecką linią Aegean. 

Santorini z dziećmi

Santorini z dziećmi

Santorini z dziećmi
Widoki na kalderę spod skały Skaros

Jak wydostać się z lotniska na Santorini?

Najwygodniej będzie oczywiście autem z wypożyczalni i z takiego rozwiązania my skorzystaliśmy, ale nie jest to jedyna opcja. Po pierwsze można jeszcze w Polsce zorganizować transfer z i na lotnisko. Firm oferujących transfery jest naprawdę sporo i bez problemu można wszystko załatwić online. Ceny transferu będą uzależnione od ilości osób oraz od miejscowości, do której taki transfer będziemy organizować. Nam zaproponowano transfer z lotniska do miejscowości Perissa w cenie 40 euro. Jeśli mamy obawy przed organizowaniem transferu jeszcze w Polsce to możemy też skorzystać z usług firmy działającej na lotnisku, ulokowana jest ona zaraz przy wyjściu ze strefy przylotów. Ceny transferów zaczynają się od 10 euro od osoby, maksymalna cena to 15 euro (dojazd do takich miejscowości jak Perissa, Akrotiri, Oia). Inną opcją jest zwykły autobus. Połączenia są realizowane przez KTEL, a przystanek znajduje się zaraz przy hali przylotów. Ceny biletów są naprawdę atrakcyjne, bo wynoszą niecałe 2 euro, minus jest jednak taki, że z lotniska publicznym autobusem dojedziemy jedynie do Firy i dopiero tam można przesiąść się na inne autobusy jadące do pozostałych miejscowości. Bilety na autobus można kupić u kierowcy, płatność jedynie gotówką. 

Santorini z dziećmi

Santorini z dziećmi

Noclegi na Santorini

Santorini nie należy do najtańszych, greckich wysp, co widać po cenach noclegów. W sezonie potrafią być one naprawdę wygórowane. Najdrożej jest oczywiście w słynnych, białych miasteczkach takich jak Oia, Fira czy Imerovigli, gdzie widzieliśmy oferty nawet po 2000 euro za dobę, a najtaniej w Perissie, która znajduje się na południu wyspy i właśnie tam postanowiliśmy się zatrzymać. Po przenalizowaniu kilku ofert zdecydowaliśmy się na hotel Perissa, który zarezerwowaliśmy przez booking. Jest to hotel prosty, bez większych udogodnień, ale nas oczarował swoją grecką zabudową i choć nasz pokój, składający się z dwóch sypialni, nie był nowoczesny, to był czysty (codziennie sprzątany) i miał świetnie działającą klimatyzację. Nie bez znaczenia był też duży, darmowy parking. Perissa okazała się bardzo dobrą bazą wypadową, z której codziennie ruszaliśmy na odrywanie wyspy, ale jest to też świetne miejsce jeśli komuś marzy się po prostu plażowanie. W Perissie znajduje się długa, piaszczysta plaża z ciemnym piaskiem. 

Santorini z dziećmi

Santorini z dziećmi
Zabudowa hotelu Perissa
Santorini z dziećmi

Jak poruszać się po Santorini?

Jeśli chcemy mieć dużą swobodę i nie chcemy czuć się w żaden sposób ograniczeni to oczywiście najlepiej będzie wypożyczyć na Santorini auto, skuter lub quada. Quady na Santorini to bardzo popularny środek transportu. Jeśli jednak taka opcja nie wchodzi w grę to z pomocą przyjdą autobusy KTEL. Wtedy jednak najlepiej zatrzymać się w Firze, bo większość autobusów właśnie stamtąd odjeżdża we wszystkie strony wyspy. Bilety na autobus są naprawdę tanie, bo wahają się w granicach od 1,60e do 2,30e za przejazd. 

Santorini z dziećmi
Oia o zachodzie słońca
Santorini z dziećmi

Wypożyczenie auta na Santorini

My ze względu na towarzyszące nam dzieci pod uwagę braliśmy tylko samochód. Rezerwacji auta dokonaliśmy jeszcze w Polsce. Za szukanie samochodu zabraliśmy się dość późno, bo na tydzień przed wyjazdem i sporo wypożyczalni (tych bardziej atrakcyjnych cenowo) nie miała już wolnych aut, udało nam się jednak skorzystać z usług firmy Motor Inn. Auto odebraliśmy i zwróciliśmy na lotnisku. Wypożyczyliśmy samochód 5 osobowy, z pełnym ubezpieczeniem, które gwarantowało nam zerowy udział w przypadku szkody, czy ewentualnej stłuczki. Do wypożyczenia auta nie potrzebowaliśmy karty kredytowej, a za samochód zapłaciliśmy kartą revolut. Auto było czyste, w dobrym stanie technicznym, ze świetnie działającą klimatyzacją. Odbiór i zwrot odbyły się bez problemu. Przy odbiorze pracownik firmy wręczył nam mapę, na której były zaznaczone darmowe parkingi i wyjaśnił zasady parkowania. Koszt auta to ok. 85 euro za dobę (w wysokim sezonie). Poza sezonem koszty auta są dużo niższe, już we wrześniu ceny wypożyczenia auta spadają średnio o 20e za dobę. 

Santorini z dziećmi
Oia
Santorini z dziećmi
Fira
Santorini z dziećmi

Santorini latem

Santorini podczas letnich wakacji cieszy się dużą popularnością i jeśli nie lubimy tłumów, ani wysokich temperatur, to zdecydowanie lepiej wybrać inny termin. Na Santorini najlepiej przyjechać wiosną albo jesienią. Wtedy zarówno ceny noclegów jak i koszty wypożyczenia auta są niższe. Minus jest jednak taki, że dni są znacznie krótsze, a i temperatury wody są zupełnie inne, więc kąpiele w morzu mogą być wyzwaniem. Bywa też tak, że sporo hoteli poza sezonem jest po prostu zamkniętych. My bardzo lubimy odwiedzać takie miejsca poza sezonem, ale w przypadku Santorini wyszło akurat tak, że polecieliśmy tam w sierpniu. Wbrew naszym obawom na wyspie nie było strasznie gorąco, a temperatury wahały się w granicach 30 stopni, do tego były dni gdzie wiał wiatr, więc było jeszcze przyjemniej. Przez cały nasz pobyt było pięknie i słonecznie, więc pakując się na wyjazd nie braliśmy żadnych bluz, ani spodni. W naszym bagażu znalazły się typowe letnie ubrania. Co do ilości turystów to nie ukrywamy, że mieliśmy pewne obawy, patrząc na to, że wiele wypożyczalni miało wypożyczoną całą swoją flotę samochodową, nie było jednak tak źle. Przez cały wyjazd nie mieliśmy ani razu problemu z zaparkowaniem samochodu i mowa tu o darmowych parkingach. Nie mieliśmy też problemów ze znalezieniem miejsca na plaży i to bez względu na to czy decydowaliśmy się na leżaki, czy po prostu rozkładaliśmy się z ręcznikami. Nie staliśmy też w żadnym korku, ani nie mieliśmy problemów ze znalezieniem wolnego stolika w kawiarni, czy tawernie. Najwięcej turystów spotkaliśmy w Oia na zachodzie słońca oraz w Firze. Dużo osób było też na zachodzie słońca w Akrotiri. Wszystkie inne odwiedzone przez nas miejsca nie były aż tak mocno oblężone, a było też i tak, że turystów było zaledwie kilkunastu. 

Santorini z dziećmi
Plaża Perivolos
Santorini z dziećmi
Spacer po Imerovigli
Santorini z dziećmi
Widok na kalderę z Firy

Co warto zobaczyć na Santorini?

Santorini to nieduża wyspa, pochodzenia wulkanicznego, znajdująca się na morzu Egejskim i będąca częścią wysp cykladzkich. Z północy na południe można przejechać ją w około 40 minut, a ze wschodu na zachód jeszcze szybciej. Swym kształtem przypomina rogalik, co jest efektem wielkiej erupcji wulkanu, która miała miejsce ponad 3600 lat temu. Podczas właśnie tej erupcji środek wyspy po prostu wyleciał w powietrze, a powstałą w tym miejscu kalderę szybko zalało morze. 
Santorini za sprawą pięknych widoków i malowniczych zachodów słońca zawsze wydawało nam się bardzo romantyczne, wręcz idealne, by wziąć tam ślub, czy spędzić okrągłą rocznicę i po tych kilku dniach, które tam spędziliśmy jak najbardziej podtrzymujemy nasze wyobrażenia. Wyspa jest naprawdę romantyczna i o ten romantyzm jest tam wyjątkowo łatwo i to nawet w towarzystwie dzieci ;-) Miejsc wartych uwagi na Santorini jest naprawdę sporo, co więc naszym zdaniem warto tam zobaczyć?

Santorini z dziećmi

Santorini z dziećmi

* Oia, to bez wątpienia jedno z najpopularniejszych miasteczek na wyspie, które największą popularnością cieszy się podczas zachodów słońca. Elementem charakterystycznym Oi są bielone domki, niebieskie kopuły znajdujących się tam kościołów oraz wiatraki. Oia położona jest wzdłuż kaldery, więc nie brakuje tam malowniczych punktów widokowych. Przez Oię przebiega główny deptak, przy którym mieszczą się kawiarnie, restauracje, butiki oraz sklepiki z pamiątkami, od którego odchodzi mnóstwo wąskich uliczek, po których zdecydowanie warto pospacerować. Najpopularniejszym miejscem na zachód słońca są ruiny zamku, ale też wszystkie pobliskie uliczki. Już mniej więcej na dwie godziny przed zachodem słońca, w najbardziej strategicznych miejscach, można zaobserwować gromadzących się turystów i z minuty na minutę przybywa ich coraz więcej, tak więc podczas zachodu jest tam naprawdę tłumnie, warto jednak chociaż raz wziąć w tym udział i zobaczyć to na własne oczy.
Parking: Darmowy parking w Oi (GPS: 36.46239, 25.37374).

Santorini z dziećmi

Santorini z dziećmi

Santorini z dziećmi

Santorini z dziećmi

Santorini z dziećmi

Santorini z dziećmi

Santorini z dziećmi

Santorini z dziećmi
Zachód słońca w Oia widziany od strony zamku
Santorini z dziećmi
Jeden z punktów widokowych w Oia o zachodzie słońca
* Fira, to stolica Santorini i śmiało można powiedzieć, że także jego serce. To do Firy dojeżdża autobus z lotniska i to z Firy odjeżdżają autobusy do innych miejscowości. Przypływają tutaj również liczne statki wycieczkowe. W Firze zawsze się coś dzieje, nawet poza sezonem turystycznym. Elementem charakterystycznym Firy są białe domki oraz wąskie uliczki, a także obłędne widoki na kalderę oraz Nea Kameni. W Firze rozpoczyna się pieszy szlak turystyczny, którym można dotrzeć aż do Oi, idąc przez Firostefani oraz Imerovigli, ma on długość 10 kilometrów i należy przeznaczyć na niego min. 3 godziny. Spacer po Firze najlepiej rozpocząć pod tamtejszą katedrą metropolitalną i idąc głównym deptakiem Ipapantis skierować się w głąb miasta. Najpierw jednak warto zatrzymać się przy punkcie widokowym, który znajduje się na przeciwko katedry. Spacerując po Firze koniecznie trzeba też udać się do starego portu Gialos, który mieści się u podnóża klifu, na którym wznosi się miasto. Do portu można dostać się drogą zwaną Karavolades na dwa sposoby: na grzbiecie osła (cena takiego przejazdu to 10 euro), bądź pieszo pokonując około 600 stopni. Można też zjechać w dół kolejką linową (ceny biletów kształtują się następująco: 6 euro osoba dorosła, 3 euro dziecko), My oczywiście zarówno drogę w dół jak i do góry pokonaliśmy pieszo, a nagrodą za trud były pyszne lody oraz zimne piwo w porcie. Ze względu na statki wycieczkowe Firę najlepiej zwiedzać w godzinach popołudniowych, gdy turyści ze statków opuszczają już miasto. Wtedy na jego ulicach robi się znacznie spokojniej.
Parking: darmowy parking w Firze (GPS: 36.41416, 25.43383)

Santorini z dziećmi

Santorini z dziećmi

Santorini z dziećmi

Santorini z dziećmi

Santorini z dziećmi

Santorini z dziećmi

Santorini z dziećmi

Santorini z dziećmi
Droga Karavolades w Firze
Santorini z dziećmi

Santorini z dziećmi

Santorini z dziećmi
W porcie Gialos
Santorini z dziećmi

* Firostefani, to miasteczko sąsiadujące z Firą, jest jakby jego przedłużeniem. Idąc przez Firę nawet nie zauważyliśmy kiedy znaleźliśmy się w Firostefani. Najbardziej rozpoznawalnym miejscem w Firostefani jest kościół Agios Theodoros, który najlepiej podziwiać z punktu widokowego zwanego "Blue Dome View Point". To jeden z najczęściej uwiecznianych kadrów na Santorini, który często znajduje się na pocztówkach.

Santorini z dziećmi

Santorini z dziećmi

Santorini z dziećmi

Santorini z dziećmi
Widoki z Blue Dome View Point
* Imerovigli, to jeszcze jedno białe miasteczko. W porównaniu do Oi czy Firy było puste, senne i spokojne. Nie mogliśmy oprzeć się wrażeniu, że Imerovigli to głównie baza noclegowa, o czym świadczą liczne hotele butikowe i apartamenty z basenami z widokiem na kalderę. Turystów w miasteczku spotkaliśmy naprawdę niewielu, tym przyjemniej spacerowało nam się jego wąskimi uliczkami. Punktem obowiązkowym w Imerovigli jest spacer do skały Skaros, gdzie znajdują się ruiny zamku. Warto do Imerovigli wybrać się też na zachód słońca. 
Parking: darmowy parking w Imerovigli (GPS: 36.43313, 25.42403).

Santorini z dziećmi

Santorini z dziećmi

Santorini z dziećmi

Santorini z dziećmi

Santorini z dziećmi

Santorini z dziećmi
W drodze do pod skałę Skaros
Santorini z dziećmi

Santorini z dziećmi

* Pyrgos, to było to miasteczko na Santorini, które zrobiło na nas największe wrażenie i ostatnie jakie odwiedziliśmy na wyspie. Jest piękne, mało popularne, a spacer jego uliczkami to była przyjemność. W Pyrgos trafiliśmy na sklepik z przepięknymi pamiątkami, na osiołki, które wciąż służą mieszkańcom do przewożenia towarów oraz na przepiękne widoki. Naszym zdaniem będąc na Santorini nie można tego miasteczka pominąć.
Parking: darmowy parking w Pyrgos (GPS: 36.38128, 25.44958)

Santorini z dziećmi

Santorini z dziećmi

Santorini z dziećmi

Santorini z dziećmi

Santorini z dziećmi

Santorini z dziećmi

Santorini z dziećmi

Santorini z dziećmi

Santorini z dziećmi

* Kamari, to typowy nadmorski kurort, z promenadą wzdłuż której znajdują się tawerny, sklepiki i kawiarnie oraz długą, piaszczysto-żwirową plażą. My do Kamari udaliśmy się dwukrotnie tylko po to, by móc tam poplażować i popływać w krystalicznie czystym morzu, w końcu Kamari Beach uważana jest za jedną z najlepszych plaż na Santorini. Część plaży jest strzeżona, więc jest to miejsce jak najbardziej odpowiednie dla rodzin z dziećmi.
Parking: darmowy parking w Kamari (GPS: 36.37759, 25.48194)

Santorini z dziećmi
Widoki na Kamari z okolic starożytnej Thiry
Santorini z dziećmi
Plaża Kamari
* Serce Santorini oraz kościół Agios Nikolaos, to był nasz ulubiony punkt na Santorini do obserwowania zachodów słońca. Byliśmy tam dwukrotnie i ani za pierwszy, ani za drugim razem nie trafiliśmy tam na tłumy. Wręcz przeciwnie, było tam zaledwie kilkanaście osób. By dojść z parkingu do serca Santorini oraz pod kościół Agios Nikolaos trzeba skierować się w stronę morza, aż naszym oczom ukaże się prowadząca w dół piaszczysta ścieżka. Idąc nią dotrzemy najpierw do otworu w skale zwanego Sercem Santorini, a następnie pod kościółek, skąd najlepiej podziwiać zachodzące słońce.
Parking: darmowy parking w pobliżu Serca Santorini (GPS: 36.37524, 25.42582). 

Santorini z dziećmi

Santorini z dziećmi
Serce Santorini
Santorini z dziećmi

Santorini z dziećmi

Santorini z dziećmi
Kościółek Agios Nikolaos
Santorini z dziećmi

Santorini z dziećmi

* Latarnia morska w Akrotiri, to jeszcze jedno miejsce na Santorini, które bardzo chętnie odwiedzane jest podczas zachodu słońca. My wybraliśmy się tam pierwszego wieczoru, który spędzaliśmy na wyspie. Ze względu na duże zainteresowanie warto wybrać się tam przynajmniej na godzinę przed zachodem, by zająć najlepsze miejsce. 
Parking: darmowy parking w pobliżu latarni morskiej (GPS: 36.35789, 25.35927). 

Santorini z dziećmi
Widoki spod latarni morskiej w Akrotiri
Santorini z dziećmi

* Stanowisko archeologiczne Akrotiri, to miejsce wręcz obowiązkowe dla miłośników historii. To właśnie tam można podziwiać starożytne miasto, które podobnie jak włoskie Pompeje, zniknęło na wieki pod warstwą pyłu wulkanicznego oraz lawy. Dzięki prowadzonym tam pracom archeologicznym, udało się odkryć jego część i udostępnić ją zwiedzającym. Wstęp na teren starożytnego miasta jest płatny, w 2022 roku ceny biletów kształtowały się następująco: 12 euro bilet normalny, 6 euro bilet ulgowy.
Parking: darmowy parking w pobliżu stanowiska archeologicznego Akrotiri (GPS: 36.35138, 25.40151)

* Starożytna Thira (Fira), uważana jest za najważniejszy zabytek Santorini. Starożytna Thira znajduje się pomiędzy Kamari, a Perissą. Można do niej dotrzeć pieszo, szlakiem turystycznym z Perissy lub Kamari, bądź wjechać autem krętą drogą od strony Kamari. Ruiny dawnej osady znajdują się na szczycie wzgórza Mesa Vouno, skąd roztaczają się zachwycające widoki. Wstęp na teren ruin jest płatny, w 2022 roku ceny biletów kształtowały się następująco: 6 euro bilet normalny, 3 euro bilet ulgowy.
Parking: darmowy parking w pobliżu starożytnej Thiry (GPS: 36.36764, 25.47437)

Santorini z dziećmi

Santorini z dziećmi

* Kościółek Panagia Katefiani, znajduje się w zboczu góry Mesa Vouno, która góruje nad Perissą.  Do kościółka prowadzi łatwy i dość krótki szlak od strony Perissy. Warto się tam wybrać chociażby ze względu na zachwycające widoki na Perissę. 
Parking: darmowy parking przy szlaku prowadzącym do kościółka (GPS: 36.36115, 25.47152)

Santorini z dziećmi

Santorini z dziećmi

Santorini z dziećmi

* Kokkini Paralia (Red Beach), czyli słynna Czerwona Plaża. To jedna z popularniejszych plaż na Santorini, która usytuowała się u podnóża czerwonej skały. Do plaży prowadzi krótki szlak, na którym należy zachować ostrożność, ze względu na piaszczysto- kamieniste podłoże oraz strome zbocze. Dojście z parkingu nie zajmuje więcej niż 10 minut. Plaża jest dość wąska, podobnie jak górująca nad nią skała, jest w kolorze czerwonym, co robi  niesamowite wrażenie. 
Parking: bezpłatny parking w pobliżu Czerwonej Plaży (GPS: 36.34787, 25.39630).

Santorini z dziećmi

Santorini z dziećmi

Santorini z dziećmi

Santorini z dziećmi

* Vlichada (Vlychada), to jeszcze jedna, bardzo ciekawa plaża na Santorini, położona pomiędzy Perissą, a Akrotiri, czyli w południowej części wyspy. Vlichada słynie głównie z białych, skalnych formacji, które w wyniku działania wody oraz wiatru przybrały niesamowicie fantazyjne kształty. Pierwsza część plaży Vlichada to plaża zorganizowana, z serwisem plażowym i błękitną flagą, dalsza część, niezagospodarowana, to plaża dla nudystów. 
Parking: bezpłatny parking (GPS: 36.33849, 25.43260)

Santorini z dziećmi

Santorini z dziećmi

Santorini z dziećmi

Santorini z dziećmi

Gdzie zjeść? Polecane miejsca.

Do greckiej kuchni, podobnie jak do włoskiej, nie trzeba ani trochę nas przekonywać i każdego dnia staraliśmy się zjeść w nowym miejscu. Nie będziemy jednak wymieniać wszystkich tawern, do których trafiliśmy, w zamian podamy te miejsca, które zrobiły na nas największe, kulinarne wrażenie.
Na śniadanie polecamy szczególnie dwa miejsca:
* Grigoris Bakery, w swej ofercie mają przepyszne kanapki, bardzo dobrą kawę, pieczywo, ciastka, precle i wiele, wiele innych produktów.
Lokalizacja (GPS: 36.36778, 25.42724).
The Family, to kolejny lokal, który polecamy na śniadanie. W ofercie są przepyszne sałatki owocowe, sałatki greckie, kanapki, bułki zapiekane z szynką i serem oraz znakomita kawa.
Lokalizacja (GPS: 36.37876, 25.43176).
Na obiad, bądź obiado-kolację polecamy:
* Grandma's Recipes, można tam zjeść między innymi obłędnego gyrosa w rozmiarze XXL.
Lokalizacja (GPS: 36.35387, 25.46872).
* Fillipos, to jest miejsce, które najbardziej przypadło nam do gustu. Jest to lokalna pizzeria, biznes rodzinny, prowadzony przez rodziców oraz dwie córki. Klimat totalnie nie do podrobienia, do tego mega sympatycznie i smacznie. 
Lokalizacja (GPS: 36.35659, 25.44482).

Informacje praktyczne:

* w Grecji należy przestawić zegarki o godzinę do przodu
* na Santorini nie można pić wody z kranu, na wyspie nie ma słodkiej wody, a ta która płynie z kranu jest odsoloną wodą morską
* w Kamari na plaży znajdują się darmowe leżaki i parasole, wystarczy w pobliskim barze zamówić coś do picia. 
* latem przydają się buty do wody, po pierwsze ze względu na to, że plaże są piaszczysto- żwirowe, bywa że z kamienistym wejściem, po drugie ze względu na to, że plaże bardzo mocno się nagrzewają i nie da się po nich chodzić bosą stopą. 

Santorini z dziećmi

Jeśli doceniasz naszą pracę i uważasz, że to co robimy ma sens

Postaw mi kawę na buycoffee.to

11 komentarzy:

 1. Fajne miejsce - Beskidnick

  OdpowiedzUsuń
 2. Będę już za dwa tygodnie w Akrotiri, marzy nam się wynajęcie rowerowerów elektrycznych! Dziękuję za podpowiedzi!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękujemy ! Rowery elektryczne można wypożyczyć w wypożyczalni, z której my braliśmy samochód :) Życzymy wspaniałych wakacji. Pozdrawiamy !

   Usuń
 3. Fajne podpowiedzi. Za 2 tygodnie będę w Perissie i z pewnością skorzystam z Waszych wskazówek. Pozdrawiam,
  Ola

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękujemy. Życzymy zatem udanego zwiedzania i samych pięknych wrażeń. Pozdrawiamy!

   Usuń
 4. Pamiętajcie o butach do wody. Plaże są kamieniste i nagrzane w okresie letnim tak ze można poparzyć stopy!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To prawda, buty do wody się przydają, bo faktycznie te piaszczysto-żwirowe pkaże bardzo mocno się nagrzewają.

   Usuń
 5. Cudowny i wyczerpujący post. Niedługo tam się wybieram i zastanawiam się nad wypożyczeniem auta. Proszę o podpowiedź z jakiej wypożyczalni najlepiej jest wypożyczyć auto?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszy nas to bardzo 😀 My jak najbardziej polecamy tę wypożyczalnię, z której korzystaliśmy, czyli Motor Inn. Więcej detali jest wyżej w poście. Pozdrawiamy i życzymy wspaniałych wakacji i niezapomnianych widoków!

   Usuń
  2. My pod uwagę braliśmy jeszcze wypożyczalnię Spiridakos Rent a car, ale nie mieli już dostępnych samochodów

   Usuń

Copyright © RODZINNIE DOOKOŁA ŚWIATA , Blogger