Skiełek z Łukowicy- Korona Beskidu Wyspowego

Idąc za ciosem i wykorzystując piękną, jesienną aurę pokusiliśmy się o kolejny szczyt do Korony Beskidu Wyspowego, czyli Skiełek. Po dwóch bardzo aktywnych dniach, podczas których zdobyliśmy Mogielicę oraz Ćwilin, wędrówka numer trzy miała być lekka oraz przyjemna i dokładnie taka była. 


Łukowica (szlak zielony)- Skiełek (szlak zielony)- Łukowica


Jak dotrzeć na Skiełek?
Przez Skiełek przebiega tylko jeden szlak turystyczny oznaczony kolorem zielonym. Można na niego wyruszyć od strony wsi Łukowica i na taki wariant my się zdecydowaliśmy, można też na szlak wyjść ze wsi Młyńczyska. 
Gdzie zaparkować auto?
Ruszając na Skiełek od strony wsi Łukowica auto postanowiliśmy zaparkować w miejscu, gdzie zielony szlak odbijał z asfaltowej drogi do lasu. Nie ma tam typowego parkingu, ale jest trawiaste miejsce na poboczu. Zmieszczą się tam spokojnie dwa samochody (GPS: 49.604408, 20.474232).
Opis szlaku na Skiełek z Łukowicy
Szlak na Skiełek z Łukowicy nie jest długi, nie jest też szczególnie męczący, choć od początku podchodzi pod górę. Biegnie przez las i doprowadza do zalesionego wierzchołka, więc niestety nie można liczyć na spektakularne widoki. Te dostępne są jedynie z drogi dojazdowej do punktu startu. Nam  jednak to zupełnie nie przeszkadzało, bo na szlaku zastaliśmy piękną jesień, a na szczycie tliło się ognisko i choć nie byliśmy na to zupełnie przygotowani (brak kiełbasek) to miło było przy nim posiedzieć. Do auta wróciliśmy po około godzinnej przerwie, schodząc dokładnie tym samym szlakiem. Nasza wycieczka w 100% spełniła nasze oczekiwania i przybliżyła nas do zdobycia odznaki z rysiem. 

2 komentarze:

  1. strasznie krótki szlaczek - ale rozumiem ograniczenia.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Szlak był bardzo krótki, ale idealny na spokojny spacer :)

      Usuń

Copyright © RODZINNIE DOOKOŁA ŚWIATA , Blogger