Balon widokowy w Krakowie

Krakowski balon widokowy, podobnie jak krakowskie koło widokowe, to kolejna atrakcja w Krakowie, która pozwala spojrzeć na miasto "z lotu ptaka". Balon wznosi się na wysokość około 150 metrów, co zapewnia bardzo rozległe panoramy, które musieliśmy zobaczyć na własne oczy. 


Krakowski balon widokowy znajduje się obok Forum Przestrzenie (dawny hotel Forum) przy Bulwarze Wołyńskim. Można do niego dotrzeć własnym autem, rowerem, hulajnogą lub komunikacją miejską. Korzystając z komunikacji miejskiej (zarówno tramwajów jak i autobusów) najlepiej wysiąść na przystanku Rondo Grunwaldzkie. Jeśli zdecydujemy się na samochód to można go zaparkować na parkingu w hotelu Forum. 
Wstęp na Balon widokowy jest odpłatny, a ceny biletów w 2021 roku kształtowały się następująco:
Od poniedziałku do piątku
* 55zł bilet normalny, 
* 39zł bilet ulgowy, dla dzieci od 4 do 16 roku życia
* 149zł bilet rodziny (dwoje dorosłych oraz max. 2 dzieci do 16 roku życia)
W sobotę oraz niedzielę
* 69zł bilet normalny, 
* 49zł bilet ulgowy, dla dzieci od 4 do 16 roku życia
* 179zł bilet rodziny (dwoje dorosłych oraz max. 2 dzieci do 16 roku życia)
Kasa biletowa znajduje się w budce niedaleko balonu, za bilety można płacić kartą. Balon jest niedostępny dla dzieci poniżej 4 roku życia. "Lot" krakowskim balonem widokowym odbywa się tylko i wyłącznie podczas sprzyjających warunków atmosferycznych. Komunikat na temat tego, czy w danym dniu balon wznosi się w powietrze można znaleźć tutaj. "Lot" balonem trwa około 10 minut, podczas których balon wznosi się na wysokość około 150 metrów. Pozwala to ujrzeć nie tylko przepiękną panoramę Krakowa, ale przy dobrej widoczności także Tatry. Na pokład balonu może jednocześnie wejść 30 osób. Krakowski balon widokowy, choć bez dwóch zdań jest dużą atrakcją turystyczną, pełni także funkcję naukową i pomaga ocenić jakość krakowskiego powietrza. Podczas każdego lotu urządzenia zamocowane na gondoli balonu badają poziom zanieczyszczeń, które później poddawane są analizie. Panorama miasta z krakowskiego balonu ani trochę nas nie rozczarowała i choć "lot" nie trwa długo, to zapewnił nam sporo pozytywnych emocji, choć przez ułamek sekundy, gdy zdaliśmy sobie sprawę z tego, jak wysoko się wznieśliśmy, poczuliśmy też strach. Warto jednak przeżyć to na własnej skórze, bo to naprawdę wyjątkowa przygoda.

4 komentarze:

 1. Co prawda już "latałem" tym balonem w parę lat temu w maju, ale jak widzę uroki jesiennego Krakowa wabią i kuszą. Pięknie wygląda cały jesienny Kraków, ale nie zawsze możemy go zobaczyć i podziwiać właśnie z góry. Może się jeszcze skusze tej jesieni, choć wiem że trafić w warunki pogodowe gdy balon "lata" nie jest łatwo, w środę byłem, ale zwyczajnie brakło mi czasu...
  Piękne zdjęcia. pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Widoki na Kraków z balonu, zwłaszcza w takiej jesiennej scenerii, są naprawdę zachwycające, więc polecamy 😊 I jest nam naprawdę miło że zdjęcia się podobają 😊 Pozdrawiamy serdecznie!

   Usuń
 2. Fajna przygoda, ale prawdziwy lot, bez uwięzi, to jest dopiero przeżycie, aczkolwiek pewnie bliskich wpierw na takie coś zaproszę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Lot balonem to jedno z naszych marzeń, najlepiej nad Tatrami, a to taka mała namiastka była i było bardzo fajnie ujrzeć Kraków z takiej wysokości

   Usuń

Copyright © RODZINNIE DOOKOŁA ŚWIATA , Blogger