Koło młyńskie (widokowe) w Krakowie

Są takie atrakcje w Krakowie, które mogą wzbudzać wiele kontrowersji. Jedną z nich jest koło młyńskie (widokowe), które znajduje się przy Bulwarze Wołyńskim, tuż obok starego hotelu Forum. Jedni uważają, że jest ono zbędne w naszej przestrzeni, inni, że dodaje miastu uroku. My zaś uważamy, że to przede wszystkim fajny sposób na to, by spojrzeć na miasto z góry i to nie oczami drona, a swoimi własnymi. 


Koło młyńskie (widokowe) w Krakowie często nazywane jest Kraków Eye, lub Cracow Eye, co oczywiście ma związek ze słynnym London Eye, które stoi w Londynie nad Tamizą. W krakowskiej przestrzeni pojawiło się w 2020 roku i szybko przyjęło się w ramach turystycznej oferty miasta. Koło ma wysokość 50 metrów i oferuje przepiękne widoki na miasto, a w szczególności na znajdujący się po drugiej stronie Wisły- Wawel. W pogodne dni z koła młyńskiego można dostrzec Tatry, co stanowi dodatkową gratkę. 


Wstęp na Koło jest odpłatny, a ceny biletów w 2021 roku kształtowały się następująco:
* 30zł bilet normalny, 
* 20zł bilet ulgowy, dla dzieci do 8 roku życia
* bezpłatnie dzieci do drugiego roku życia.
Kasa biletowa znajduje się tuż obok koła i można płacić kartą. Przejażdżka trwa około 10 minut (w tym czasie zrobiliśmy trzy pełne obroty). Koło wyposażone jest w 34 ogrzewane i klimatyzowane gondole, z czego dwie przystosowane są do potrzeb osób poruszających się na wózkach. Są też dwie gondole VIP, które dodatkowo posiadają częściowo przeszkloną podłogę, co zapewnia dodatkowe emocje. Istnieje możliwość wynajęcia gondoli VIP na godzinę. 


Krakowskie koło widokowe to świetna propozycja na uatrakcyjnienie spaceru po mieście, zwłaszcza gdy towarzystwa dotrzymują nam dzieci. Dorośli z pewnością  także docenią roztaczające się z niego widoki. Nam osobiście podziwianie miasta z tej perspektywy bardzo się podobało. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © RODZINNIE DOOKOŁA ŚWIATA , Blogger