Przełęcz Słopnicka- Beskid Wyspowy z dziećmi

Przełęcz Słopnicka znajdująca się pomiędzy Słopnicami, a Zalesiem w Beskidzie Wyspowym to miejsce, z którego wyruszyć można na dwa wyspowe szczyty. W jedną stronę odchodzi szlak na Mogielicę, a w drugą stronę trasa na Cichoń. Warto jednak wybrać się w tamte strony nawet jeśli nie zamierzamy zdobywać szczytów. A po co? Dla przepięknych widoków, które można podziwiać w okolicy Przełęczy. 
My na Przełęcz Słopnicką trafiliśmy po raz pierwszy z początkiem lutego 2021 roku. Zamierzaliśmy wdrapać się na Cichoń, jednak ilość śniegu, jaką tam zastaliśmy, przeszła nasze najśmielsze oczekiwania i po przejściu kilku metrów, gdzie zapadaliśmy się w śniegu po pas, Cichoń sobie darowaliśmy. Nie odpuściliśmy jednak widoków, które były wokół nas, a te okazały się naprawdę interesujące. 
Od tamtej pory na Przełęczy Słopnickiej byliśmy kilkukrotnie. Głównie po to, by wreszcie zobaczyć panoramę Tatr, którą można stamtąd podziwiać. Za każdym razem byliśmy pod olbrzymim wrażeniem roztaczających się wokół widoków i musimy przyznać, że to jedno z naszych ulubionych miejsc, gdzie możemy podjechać bez problemu autem. 


Najczęściej na Przełęcz Słopnicką wjeżdżamy od strony Słopnic, a po dojechaniu do Przełęczy odbijamy w lewo, jadąc za oznaczeniami szlaku zielonego, które wiodą na Cichoń. Przejażdżkę kończymy w miejscu, w którym szlak odbija na polną drogę. Można stamtąd zobaczyć piękną panoramę Tatr, rozległą panoramę na Beskid Wyspowy z Mogielicą  i Łopieniem na czele, a także Gorce. Z drogi warto podejść kawałek w kierunku Cichonia, by ujrzeć jeszcze piękniejsze i bardziej rozległe widoki. 


Równie pięknie prezentują się panoramy po drugiej stronie Przełęczy Słopnickiej. A więc jadąc od strony Słopnic na Przełęczy należy skręcić w prawo, czyli zgodnie ze szlakiem na Mogielicę. Ten najpiękniejszy punt widokowy znajduje się na Wyrębiskach i to tam najlepiej dojechać autem. Na Wyrębiskach znajduje się duży parking, z którego można wyruszyć na Mogielicę lub na trasę wokół Mogielicy. Latem trasa ta jest rajem dla rowerzystów, a zimą dla fanów narciarstwa biegowego. 


Skromniutki zarys Tatr
Okolice Przełęczy Słopnickiej wyglądają naprawdę przepięknie i z pewnością jeszcze nie raz tam się pojawimy. Miejsce to warto połączyć z wędrówką na Mogielicę, bądź Cichoń. Latem na pewno warto zabrać ze sobą koc oraz kosz piknikowy i rozłożyć się na polanie u podnóża Cichonia. Oczami wyobraźni już siebie tam widzimy. 


W oddali Mogielica

Cichoń

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © RODZINNIE DOOKOŁA ŚWIATA , Blogger