Platforma widokowa (Ślimak) w Woli Kroguleckiej

Platforma widokowa w Woli Kroguleckiej, zwana potocznie Ślimakiem, to jedno z tych miejsc w Beskidzie Sądeckim, które warto odwiedzić ze względu na roztaczające się stamtąd widoki. Dogodne położenie platformy, pomiędzy Starym Sączem, a Rytrem powoduje, że cieszy się ona dużą popularnością, zwłaszcza podczas obłędnych zachodów słońca, warto jednak zajrzeć tam o każdej innej porze dnia. 

Platforma widokowa w Woli Kroguleckiej
Platforma widokowa w Woli Kroguleckiej jest łatwo dostępna. Pod samą platformę prowadzi asfaltowa droga, są jednak pewne ograniczenia jeśli chodzi o ruch samochodowy. Pod samego Ślimaka można podjechać samochodem tylko w dni robocze. W weekend auto należy zaparkować nieco wcześniej, na oddalonym od niego o 400 metrów darmowym parkingu.Zachód słońca ze słynnego Ślimaka


Słynny Ślimak udostępniony jest dla zwiedzających bezpłatnie. Tuż obok niego znajduje się mini plac zabaw dla dzieci oraz zadaszona wiata. Są też drewniane ławki, na których można odpocząć i pozachwycać się otaczającymi widokami. A naprawdę jest co oglądać. 


Z platformy widokowej w Woli Kroguleckiej roztaczają się iście malownicze widoki na Dolinę Popradu, pasmo Radziejowej, a nawet na Beskid Wyspowy z Mogielicą na czele. Z tej niesamowitej konstrukcji można podziwiać unoszące się nad ranem mgiełki oraz imponujące zachody słońca. My mieliśmy okazję być tam właśnie podczas zachodu i choć przejrzystość powietrza nie była wymarzona to i tak byliśmy oczarowani. 


Wybierając się na platformę widokową w Woli Kroguleckiej warto zaplanować na ten dzień również inne atrakcje, takie jak zwiedzanie Starego Sącza, czy też znajdującego się na obrzeżach Starego Sącza Bobrowiska. Świetnym pomysłem jest także rowerowa przejażdżka ze Starego Sącza do Rytra oraz spacer po Piwnicznej- Zdrój. 

2 komentarze:

  1. A myśmy tam byli w ty roku trzy razy a na ślimaka ani razu - trochę szkoda, choć gdyby starczy ko czasu, to pewnie byśmy zaszli ale zawsze w górach nas coś przytrzymało i czasu nie stało.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Na Ślimaka warto wybrać się właśnie tak przy okazji, zwłaszcza po udanym dniu na górskich szlakach :) Widoki bajeczne, choć nie trafiliśmy zbytnio z widocznością.

      Usuń

Copyright © RODZINNIE DOOKOŁA ŚWIATA , Blogger