Czas na książkę- Czy już zasnęłaś Kathleen Barber

Gdy tylko dowiedziałam się, że Reese Witherspoon, odpowiedzialna za ogromny sukces "Wielkich kłamstewek", zabiera się za ekranizację powieści "Czy już zasnęłaś" Kathleen Barber, od razu wiedziałam, że muszę ją przeczytać.  Książka wciągnęła mnie niczym wir i nie wypuściła ze swych objęć póki nie dotarłam do ostatniej strony. 


Josie i Lanie Buhrman to dwie nastolatki, bliźniaczki, które prowadzą normalne życie u boku kochających je rodziców. Wszystko diametralnie się zmienia, gdy pewnego październikowego wieczoru ich ojciec Chuck Buhrman zostaje zamordowany. Dotychczasowe życie, w ułamku sekundy, sypie się niczym domek z kart. Matka, która od zawsze była nad wyraz wrażliwa nie potrafi się pogodzić z tym co się stało, postanawia więc porzucić córki i wstąpić do sekty. Lanie, która była świadkiem morderstwa, również nie potrafi udźwignąć ciężaru tamtego wydarzenia. Powoli stacza się na samo dno, szukając ukojenia w alkoholu oraz narkotykach. Josie próbuje żyć nadal, jednak i ją w końcu dopadają konsekwencje tej feralnej nocy, a co najgorsze za wszystkim stoi jej ukochana siostra. Gdy czara goryczy się przepełnia, Josie postanawia wyjechać i raz na zawsze odciąć się od swojej przeszłości i rodziny. Zmienia nazwisko, zakochuje się ze wzajemnością i gdy wszystko wygląda niemal perfekcyjnie na horyzoncie pojawia się Poppy Parnell. Poppy jest dziennikarką śledczą, która po 13 latach od zabójstwa Chucka Buhrmana postanawia przyjrzeć się jeszcze raz okolicznościom jego śmierci. A wszystko dlatego, że oskarżony i skazany za to Warren Cave od lat uważa, że tego nie zrobił. Poppy tworzy bijące rekordy popularności podcasty poruszające temat morderstwa Buhrmana, a do nagłośnienia sprawy z powodzeniem wykorzystuje media społecznościowe. O podcastach w końcu dowiaduje się również Josie. Ta informacja totalnie burzy jej wewnętrzny spokój, żeby tego było jeszcze mało otrzymuje wiadomość, że jej matka popełniła samobójstwo i musi jechać na jej pogrzeb, a tym samym stawić czoła demonom przeszłości, które wdzierają się w jej życie drzwiami i oknami. W rodzinnym mieście podcasty Poppy sieją jeszcze większy zamęt i coraz częściej w głowie Josie pojawia się pytanie, a co jeśli Warren Cave faktycznie jest niewinny? 
Książkę czyta się niezwykle przyjemnie, a  wydarzenia opisywane na jej stronach nie pozwalają się od niej oderwać. Mimo, że zakończenie w pewnym momencie zrobiło się dla mnie oczywiste nie zmieniło to mojego pozytywnego odbioru.

* Książkę otrzymaliśmy w ramach współpracy od wyd. Znak Literanova

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © RODZINNIE DOOKOŁA ŚWIATA , Blogger