Czas na książkę- "Miasteczko Perfect" Helena Duggan

"Miasteczko Perfect" Heleny Duggan to kolejna powieść Wydawnictwa Zielona Sowa, która znalazła się na półce z książkami naszej córki. Wpadła ona w nasze ręce podczas Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie. Już po przeczytaniu krótkiego streszczenia, zawartego na okładce, wiedzieliśmy, że książka będzie ciekawa, nie pomyliliśmy się w jej ocenie ani trochę.


W Perfect wszyscy mieszkańcy miasteczka nie tylko są perfekcyjni, wzorowo się zachowują, stosują się do obowiązujących zasad i są mili dla innych, ale każdy nosi takie same okulary, w złotych oprawkach z różowymi szkłami, bez których nie widziałby zupełnie nic. Każdy mieszkaniec popija też wyjątkowo smaczną herbatę, nie zdając sobie sprawy z tego, że nie jest to tylko zwyczajny napój.


Do Perfect, wraz ze swoimi rodzicami, przeprowadza się Violet, której ta przeprowadzka ani trochę nie jest na rękę. I wcale nie chodzi o to, że dziewczynka nie potrafi się dobrze zachowywać, bądź przestrzegać zasad, lubi po prostu być sobą, korzystać ze swojej pomysłowości i bogatej wyobraźni. Dlatego też, już od pierwszego dnia w nowym domu, nie potrafi pogodzić się z tym, że miastem rządzą ściśle określone zasady, a ich łamanie pociąga za sobą niemiłe konsekwencje. Nie to jest jednak w tym wszystkim najgorsze, z tym Violet z pewnością by sobie poradziła, gdyby miała wsparcie ze strony rodziców, na których do tej pory zawsze mogła liczyć. Odkąd jednak zamieszkali w Perfect zmienili się oni nie do poznania. Mama zaczęła zachowywać się zupełnie inaczej, a tata gdzieś zniknął. Nikt, prócz niej, nie dostrzega że w mieście dzieje się coś niepokojącego. Na szczęście z pomocą przychodzi jej pewien chłopiec, o imieniu Boy, który również dostrzega, że rzeczywistość w Perfect wcale nie jest taka perfekcyjna. Razem postanawiają nie tylko odnaleźć tatę Violet, ale także zamierzają dowiedzieć się jak wielką i straszną tajemnicę skrywa miasteczko. Nie będzie to jednak takie proste, przed nimi wiele niebezpieczeństw oraz stojący im na drodze dwaj zwariowani bracia Archerowie, którzy są winni całego zamieszania. Czy uda im się przywrócić w Perfect normalność? Czy ludzie w Perfect dowiedzą się wreszcie co się z nimi działo? Czy wszystko zakończy się szczęśliwie? Tego nie powiemy... Zapraszamy do lektury.
"Miasteczko Perfect" to taka książka sensacyjna dla trochę starszych dzieci, w której akcja dzieje się od samego początku i trzyma w napięciu do samego końca. Historia opowiedziana przez Helenę Duggan po prostu wciąga i czyta się ją z olbrzymim zaciekawieniem. 

1 komentarz:

  1. czytałem 3 części miasteczko Perfect Kłopoty z Perfect i Bitwa o Perfect

    OdpowiedzUsuń

Copyright © RODZINNIE DOOKOŁA ŚWIATA , Blogger