Okolice Krakowa z dziećmi- Ogród Pełen Lawendy

O Ogrodzie Pełnym Lawendy po raz pierwszy słyszeliśmy w zeszłym roku, widzieliśmy też niezliczoną ilość zachwycających zdjęć zrobionych w tym miejscu. Wtedy nie udało nam się tam dotrzeć, przegapiliśmy moment kiedy lawenda prezentuje się najpiękniej, ale jak to się mówi "co się odwlecze to nie uciecze". Wybraliśmy się tam w tym roku i po prostu zakochaliśmy się w tym lawendowym ogrodzie bez pamięci.Podobno teleportacja nie istnieje, a jednak wkraczając do Ogrodu Pełnego Lawendy można się poczuć jak na południu Francji, w przepięknej i słynącej z upraw lawendy Prowansji. Patrząc na to, że w ten dzień towarzyszyło nam jeszcze piękne słońce, naprawdę można było odnieść wrażenie, że przenieśliśmy się do zupełnie innej części świata.  A jednak wciąż byliśmy w Małopolsce, w niewielkiej miejscowości Ostrów, gdzie ta cudna Prowansja w miniaturze się ulokowała. Od tego pięknego skrawka ziemi dzieliła nas zaledwie godzina drogi samochodem od Krakowa. 
Ogród Pełen Lawendy jest nie tylko piękny, ale też bardzo fotogeniczny, a nad nim unosi się odurzający, lawendowy zapach. Miejsce to cieszy się dużą popularnością, zwłaszcza weekendową porą, jest jednak sposób na to by uniknąć tłumów. Wystarczy wybrać się tutaj w tygodniu, my byliśmy w piątek praktycznie zaraz po otwarciu. Spacerując po Lawendowym Ogrodzie warto zwrócić uwagę na liczne motyle. Niektóre odmiany widzieliśmy po raz pierwszy na oczy, a paź królowej był najpiękniejszym okazem, którego udało nam się uchwycić. 

Może to się wydawać dziwne, ale czas w Ogrodzie Pełnym Lawendy biegnie w przyśpieszonym tempie. Nie wiedzieć kiedy przeleciały nam 3 godziny, a wciąż nie mieliśmy dość, to chyba po prostu magia tego miejsca. 
Do Krakowa wróciliśmy z całkiem sporą ilością zdjęć i już wiemy, że w przyszłym roku też tutaj zawitamy, by znów poczuć się jak w innej bajce. Ogród Pełen Lawendy jest przecudny i polecamy na rodzinną wycieczkę. 

Cenne wskazówki:
* Ogród Pełen Lawendy znajduje się w miejscowości Ostrów w Małopolsce
* wstęp do Ogrodu jest płatny 5 zł od osoby, sesje zdjęciowe, prócz tych ślubnych, można wykonywać za darmo
* lawenda najpiękniej prezentuje się na przełomie czerwca i lipca, w tym roku ze względu na bardzo ciepłą wiosnę lawenda zakwitła wcześniej
* Ogród Pełen Lawendy jest czynny codziennie od 10:00 do zachodu słońca
* przy Ogrodzie znajduje się sporych rozmiarów parking
* przy wejściu do Ogrodu znajduje się mały sklepik, w którym można zakupić lawendowe woreczki, wiązanki lawendy czy też lawendowe wianki, które polecamy dla dziewczynek i ich mam ;)
* w Ogrodzie Pełnym Lawendy znajdują się tez drewniane ławy i stoły, które można wykorzystać na rodzinny piknik 
* po Ogrodzie Pełnym Lawendy da się poruszać wózkiem, choć miejscami trzeba go trochę mocniej popchnąć pod górkę

2 komentarze:

 1. Dobrze, że wybraliście się w piątek. Ja pojechałam do Ostrowa w niedzielę, kiedy odbywały się Dni Lawendy. Nie można było zrobić "samotnego" zdjęcia. Lawendowe pole było oblepione ludźmi.
  Cudne są Twoje zdjęcia:)
  Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za miłe słowa :) Jak to często bywa z takimi atrakcjami, zazwyczaj ciszą się one największą popularnością w weekend, dlatego z premedytacją wybraliśmy się tam w tygodniu :)

   Usuń

Copyright © RODZINNIE DOOKOŁA ŚWIATA , Blogger