Kraków z dziećmi- HistoryLand

Jest takie miejsce w Krakowie, do którego powinni trafić zarówno fani klocków Lego, jak i ci, którzy podobnie jak my uwielbiają naukę poprzez zabawę. W samym centrum miasta, w starym budynku krakowskiego Dworca Głównego powstał HistoryLand, interaktywne muzeum, które przy pomocy makiet, efektów dźwiękowych, świetlnych oraz miliona klocków Lego przybliża kilka ważnych wydarzeń z dziejów Polski. 

Katedra Wawelska
Na odwiedzających czekają niesamowite konstrukcje wykonane z klocków Lego, od których aż ciężko oderwać wzrok. Swoją przygodę w HistoryLandzie rozpoczynamy od osady w Biskupinie. Następnie przechodzimy do imponujących rozmiarów makiety przedstawiającej bitwę pod Grunwaldem, tutaj warto zatrzymać się na dłużej i posłuchać kilku faktów związanych z jej przebiegiem. Kolejne niesamowite makiety to: Bitwa Morska pod Oliwą, bitwa pod Monte Cassino, obrona Westerplatte, Stocznia Gdańska oraz Jasna Góra, którą można zobaczyć zarówno w formie makiety, jak i "na żywo", z lotu ptaka, zakładając gogle VR. 


Osada w Biskupinie
Bitwa pod GrunwaldemBitwa morska pod Oliwą
W Historylandzie nie zabrakło też akcentów typowo krakowskich, swej klockowej kopii doczekały się takie budowle jak: Sukiennice z wieżą ratuszową, kościół Mariacki oraz Katedra Wawelska. Zatrzymując się przy Kościele Mariackim można spróbować swych sił w roli trębacza i odegrać na trąbce krakowski Hejnał. 

By zwiedzanie było pełniejsze za niewielką opłatą można wypożyczyć audio-przewodnik, bądź skorzystać z pomocy dotykowych ekranach, gdzie szczegółowo zostały opisane prezentowane wydarzenia oraz budowle. 

Obrona Westerplatte
Niemiecki pancernik Schleswig-Holstein


Monte Cassino

A na koniec polecamy zajrzeć do pokoju zabaw, gdzie dzieci będą mogły uruchomić swoją wyobraźnię i zbudować własną budowlę z klocków Lego, bądź do firmowego sklepu, gdzie na fanów Lego czeka całkiem sporo ciekawych zestawów. 

Cenne wskazówki:
* HistoryLand jest czynny codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 17:00, a w weekendy od 10:00 do 18:00.
* ceny biletów wstępu kształtują się następująco: 27 zł bilet normalny, 24 zł bilet ulgowy, dzieci do lat 4 mają wstęp darmowy. Istnieją też bilety rodzinne oraz grupowe. Więcej szczegółów można znaleźć tutaj
* bilety można zakupić w kasie, bądź przez internet 
* centrum można zwiedzać samemu, bądź skorzystać z usług przewodnika
* w centrum odbywają się różnego rodzaju warsztaty, więc można wybrać się tutaj na wycieczkę z przedszkolem, bądź szkołą
* w HistoryLandzie znajduje się pokój dla mamy i dziecka, w którym znajdziemy przewijak oraz wygodny fotel. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © RODZINNIE DOOKOŁA ŚWIATA , Blogger