Drezyny rowerowe w Regulicach i Winnica Czak

Odkryliśmy kolejną perełkę na małopolskiej mapie atrakcji dla dzieci. W Regulicach, niedaleko Alwerni, po nieczynnej linii kolejowej nr 103, zamiast pociągów, kursują rowerowe drezyny. A wszystko to zasługa dwóch pasjonatów kolei, którzy dostrzegli potencjał tego miejsca i postanowili go wykorzystać. Tym oto sposobem od 2017 zapomniany przez wszystkich odcinek kolejowy przeżywa swoją drugą młodość zapewniając i małym i dużym niesamowitą frajdę oraz zabawę. 
Każdy kto chciałby zmierzyć się z rowerowymi drezynami ma do wyboru dwie trasy, krótszą, mierzącą 7 kilometrów oraz dłuższą ponad 11-kilometrową. Każda taka drezyna, a jest ich na chwilę obecną 5, może spokojnie zmieścić 4 osoby i bez problemu można na nią zabrać niemowlaka w nosidle, przetestowaliśmy to na własnej skórze ;-)


My zdecydowaliśmy się na wariant dłuższy, czyli trasę Regulice- Nieporaz- Alwernia- Regulice, która określana jest mianem trasy dla zaawansowanych. Naszym jednak zdaniem każdy sobie na niej poradzi, ale najpierw będzie musiał trochę się pomęczyć, bo po drodze do pokonania są trzy wzniesienia, z których następnie zjeżdżamy, więc będzie okazja by poczuć wiatr we włosach ;-)

Dodatkową atrakcją na dłuższej trasie jest wizyta w lokalnej Winnicy "Czak". Po winnicy oprowadza właściciel, który w bardzo interesujący sposób opowiada o produkcji wina w Polsce, jest też możliwość zaopatrzenia się w wytwarzane w winnicy wino. 


Uwielbiamy odwiedzać miejsca, które powstały w wyniku czyjejś pasji i pomysłowości, a tak właśnie było za równo w przypadku rowerowych drezyn w Regulicach, jak i Winnicy Czak. Rowerowe drezyny zostały przyjęte przez naszą córkę z wielkim entuzjazmem, więc polecamy tą atrakcję z czystym sumieniem.

Cenne wskazówki:
* drezyny rowerowe znajdują się w Regulicach, około 40 km od Krakowa
* auto można zaparkować na parkingu przy stacji kolejowej w Regulicach
* drezynę należy zarezerwować poprzez stronę internetową, rezerwacji dokonujemy na konkretny dzień oraz godzinę 
* drezynami można pojeździć od poniedziałku do niedzieli, szczegółowy rozkład jazdy znajduje się tutaj
* do wyboru mamy dwie trasy przejazdu: 
- Regulice - Alwernia - Regulice, trasa standardowa, odpowiednia dla wszystkich, o długości 7 km, cena za drezynę 40 zł
- Regulice - Nieporaz - Alwernia - Regulice, trasa dla zaawansowanych, o długości 11,2 km, cena za drezynę 60 zł
* na trasie 11,2 km można zwiedzić winnicę Czak, co oczywiście polecamy !
* do prowadzenia drezyny potrzebne są dwie osoby
* płatność za drezyny tylko gotówką

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © RODZINNIE DOOKOŁA ŚWIATA , Blogger