Kopiec Piłsudskiego z dziećmi

Choć dla mieszkańców Krakowa krakowskie kopce są znanymi i lubianymi punktami widokowymi, to z pewnością dla kogoś kto odwiedza Kraków po raz pierwszy nie są one taką oczywistością. My bardzo lubimy podziwiać panoramę miasta z krakowskich kopców, a szczególnie bliskie są nam dwa kopce: Kopiec Kraka oraz Kopiec Piłsudskiego. 

Kopiec-Piłsudskiego-z-dziećmi

Krakowskich kopców jest w sumie pięć:
* Kopiec Kraka (Krakusa) znajdujący się w centrum Krakowa, a dokładnie w dzielnicy Podgórze
* Kopiec Kościuszki znajdujący się w dzielnicy Zwierzyniec
* Kopiec Piłsudskiego znajdujący się w dzielnicy Zwierzyniec
* Kopiec Wandy znajdujący się w Nowej Hucie
* Kopiec Jana Pawła II znajdujący się na Dębnikach, najniższy z krakowskich kopców, niedostępny dla turystów

Kopiec-Piłsudskiego-z-dziećmi

Kopiec-Piłsudskiego-z-dziećmi

Kopiec-Piłsudskiego-z-dziećmi

Kopiec-Piłsudskiego-z-dziećmi

Kopiec-Piłsudskiego-z-dziećmi

Kopiec-Piłsudskiego-z-dziećmi

Kopiec-Piłsudskiego-z-dziećmi

Kopiec Piłsudskiego znajduje się w Lesie Wolskim, który jest częścią Bielańsko- Tynieckiego Parku Krajobrazowego. Jest to najwyższy krakowski kopiec, który został usypany na szczycie Sowińca. Roztacza się z niego przepiękna i rozległa panorama, między innymi na Kraków oraz Tatry. Kopiec Piłsudskiego to także świetne miejsce do obserwowania lądujących na lotnisku w Balicach samolotów. I choć widoki z Kopca Piłsudskiego są naprawdę zachwycające, to nie jedyny powód dla którego warto się tam wybrać. My bardzo lubimy również przestrzeń wokół Kopca. Las Wolski to idealne miejsce na rodzinny spacer, poranny jogging, czy rodzinny piknik na trawie, to także idealne miejsce na podziwianie  pięknej, złotej jesieni. 

Kopiec-Piłsudskiego-z-dziećmi
Kopiec-Piłsudskiego-z-dziećmiJak dojechać w okolicę Kopca Piłsudskiego?
By wybrać się na spacer po Lesie Wolskim, którego kulminacją będzie Kopiec Piłsudskiego, najlepiej skorzystać z komunikacji miejskiej. Do dyspozycji są trzy autobusy:
* 134, który dojeżdża pod krakowskie zoo
* 192, który dowiezie nas do Alei Kasztanowej
* 152, z którego najlepiej wysiąść na przystanku Chełm. 
Można też wybrać się własnym samochodem. W tygodniu można zaparkować samochód na parkingu pod zoo, w weekendy najlepiej skorzystać z parkingu przy ulicy Kukułczej (GPS: 50.059959, 19.864908). 

Jak dotrzeć na Kopiec Piłsudskiego?
Na Kopiec Piłsudskiego prowadzi kilka szlaków turystycznych. Jeśli zdecydujemy się na spacer od strony krakowskiego zoo, to wówczas na Kopiec Piłsudskiego należy iść zgodnie z oznaczeniami szlaku czerwonego. Jeśli wybierzemy się na Kopiec od strony Alei Kasztanowej to do celu doprowadzi nas szlak żółty, a następnie zielony. Idąc na Kopiec z przystanku Chełm należy trzymać się czerwonych oznaczeń szlaku. My idąc na Kopiec Piłsudskiego wybraliśmy trasę rozpoczynającą się przy Alei Kasztanowej, a drogę powrotną zaplanowaliśmy przez Chełm. 


Wybrana przez nas trasa była lekka i bardzo przyjemna. Prowadziła nas głównie lasem, który w jesienniej odsłonie wyglądał po prostu niesamowicie. Szlak idealnie nadaje się na wędrówkę z dziećmi, choć nie polecamy go na spacer z wózkiem. Odcinek pomiędzy aleją Kasztanową, a Kopcem Piłsudskiego jest dość popularny, ale nie było na nim tłoczno.Dużo spokojniejszy okazał się odcinek pomiędzy Kopcem Piłsudskiego, a przystankiem Chełm. Na tej trasie minęliśmy tylko 5 osób, więc jeśli ktoś chce nacieszyć się ciszą i spokojem to zdecydowanie powinien rozważyć ten wariant.


Kopiec Piłsudskiego i Las Wolski to świetny sposób na ucieczkę od zgiełku miasta. To jedno z naszych ulubionych miejsc w obrębie Krakowa. Lubimy tam wracać i to o każdej porze roku, choć naszym zdaniem najpiękniej jest tam wiosną oraz jesienią. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © RODZINNIE DOOKOŁA ŚWIATA , Blogger