Pierwsze kroki z AIRBNB- rezerwacja noclegów

Airbnb to nasz ulubiony serwis przy pomocy którego rezerwujemy nasze noclegi, zarówno te w kraju jak i za granicą. Z jego usług korzystaliśmy kilkakrotnie we Włoszech,  a także w Grecji, na Węgrzech oraz w Wielkiej Brytanii. Airbnb w bardzo przystępny sposób pozwala wyszukać atrakcyjny nocleg, niemal w każdym zakątku świata, do tego jest bardzo łatwy w obsłudze, co jest jego dodatkowym atutem. W dzisiejszym poście pokrótce zaprezentuję Wam jak można z niego korzystać.

Rejestracja
Aby się zarejestrować do serwisu airbnb wystarczy kliknąć w ten oto link AIRBNB REJESTRACJA. Po kliknięciu w link zostaniecie przekierowani na stronę airbnb, następnie klikając w ikonkę użytkownika możecie wybrać opcję ZAREJESTRUJ SIĘ.
Do wyboru są następujące opcje rejestracji:
1. Można zarejestrować się przy użyciu swojego konta na facebooku "Zarejestruj się przez Facebooka"
2. Można użyć swojego konta Google "Zarejestruj się z Google"
3. Dla wszystkich tych którzy nie posiadają konta google, bądź facebooka, istnieje opcja rejestracji przy użyciu adresu email "Zarejestruj się przy użyciu adresu e-mail".
Bez względu na to, na którą z tych opcji rejestracji zdecydujemy się, formalności nie trwają długo i po ukończeniu tego etapu możemy przystąpić do pierwszej rezerwacji noclegu, przy której zostanie uwzględniony rabat w wysokości 22 euro.Jak zarezerwować nocleg?
By wyszukać nocleg w interesującym nas miejscu na głównej stronie musimy wpisać wstępne parametry wyszukiwania:
* Region, bądź miejscowość, w której poszukujemy noclegu
* Przedział dat, w jakich nasz pobyt ma się odbyć
* Ilość osób dla których go poszukujemy


Po kliknięciu przycisku "szukaj" pojawią się wyniki. Po prawej stronie znajduje się interaktywna mapa z zaznaczonymi noclegami, mapa ta odświeża się w momencie kiedy ją przesuniemy, powiększymy, bądź gdy przejdziemy na kolejną podstronę, pokazując zawsze noclegi z danej podstrony i z danego miejsca. Po lewej stronie znajduje się lista noclegów, które spełniają nasze wstępne kryteria wyszukiwania. Owe kryteria możemy w tym miejscu zawęzić wybierając np. typ pokoju "Całe miejsce" oraz ustawiając przedział cenowy np. określając maksymalną cenę za dobę do 120 euro. 


Wybierając przycisk 'Więcej filtrów" możemy dalej zawężać wyniki naszego wyszukiwania, wybierając np. udogodnienia, które powinny znaleźć się w interesującym nas lokum, bądź wybierając konkretną okolicę.


Gdy uzyskane wyniki wyszukiwania spełniają wszystkie nasze wymagania, możemy przystąpić do wybierania tego jednego jedynego apartamentu, pokoju, domku czy mieszkania. Klikając w poszczególne wyniki przechodzimy do szerszego opisu każdej z ofert, możemy też poznać opinie innych osób, które korzystały z tego noclegu przed nami. 


Gdy zdecydujemy się na jedną z ofert możemy przystąpić do rezerwacji. Tutaj warto zwrócić uwagę na to, że niektóre noclegi oznaczone są jako "rezerwacja natychmiastowa", oznacza to że gospodarz na bieżąco aktualizuje swój kalendarz i jeżeli dokonamy rezerwacji w interesującym nas przedziale czasowym, ten nocleg na pewno będzie dostępny. Możemy też spotkać się z opisem "poproś o rezerwację", co oznacza że interesujący nas termin będzie nasz dopiero w momencie potwierdzenia jego dostępności przez gospodarza. My bez względu na to czy mamy opcję rezerwacji natychmiastowej, czy też nie, najpierw kontaktujemy się przez serwis z gospodarzem i ustalamy szczegóły.
Kolejnym krokiem, jaki nas czeka, jest uiszczenie opłaty za zarezerwowany przez nas nocleg. Opłacamy go przy pomocy karty kredytowej.  Gdy wszystkie formalności zostaną zakończone, drogą mailową otrzymujemy potwierdzenie zarezerwowanego noclegu, otrzymujemy także rachunek oraz plan podróży. Wszystkie te informacje jesteśmy także w stanie podejrzeć wchodząc na swój profil na airbnb i wybierając zakładkę "Moje podróże"


Co dalej?
Ostatnim etapem jest skorzystanie z noclegu i wystawienie opinii gospodarzowi. Prośbę o wystawienie oceny otrzymamy na maila po zakończeniu naszego pobytu. Warto z tej opcji skorzystać i szczerze opisać swoje doświadczenia. W opinii warto zawrzeć wszystkie mocne i słabe strony lokum w którym mieliśmy przyjemność mieszkać, jeśli byliśmy niezadowoleni koniecznie też o tym napiszmy, by przestrzec innych użytkowników airbnb. 
Nam, jak do tej pory, nie przytrafiły się żadne niemiłe niespodzianki. Gospodarze byli otwarci i zawsze chętnie służyli pomocą. Parę razy zdarzyło nam się przyjechać bardzo późno, bądź wyjeżdżać bardzo wcześnie i nigdy nie stanowiło to problemu, pamiętajmy jednak by o takich ewentualnościach powiadomić gospodarza jeszcze przed dokonaniem rezerwacji. Airbnb przypadło nam do gustu z jeszcze jednego powodu, oferowane tutaj noclegi najczęściej pochodzą od osób prywatnych, dla których zadowolenie gości jest najważniejsze.

4 komentarze:

 1. dzięki za przydatne info.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszę się, że post okazał się przydatny :) Pozdrawiamy !

   Usuń
  2. Rezerwujac pobyt dla dwóch osób, w zakładce goście zaproszeni w podróż mam dopisek zaakceptowano 1 z 2. Dlatego moje pytanie czy każda z osób powinna mieć konto w serwisie czy tylko osoba dokonująca rezerwacji? Pierwszy raz korzystam z serwisu dlatego moje wątpliwości :)
   Pobyt zostal zaakceptowany przez gospodarza, faktura możliwa do podglądu, jedynie ta informacja mnie zastanawia, to normalne?

   Usuń
  3. Rezerwując pobyt należy podać ilość osób dla których dokonywana jest rezerwacja. Po dokonaniu rezerwacji i po jej opłaceniu, na sam koniec pojawia się prośba o dodanie danych pozostałych uczestników podróży, podaje się wtedy imię i nazwisko oraz adres mailowy, tylko i wyłącznie po to żeby system przesłał tym osobom plan podróży, ale nie trzeba tego robić. Grunt żeby nocleg był zarezerwowany dla takiej ilości osób jaka faktycznie będzie korzystać z noclegu.

   Usuń

Copyright © RODZINNIE DOOKOŁA ŚWIATA , Blogger