niedziela, 2 lutego 2014

Rzym 06-10.11.2010

Rzym od zawsze był moim marzeniem, spełniło się ono w 2010 roku, była to nasza podróż poślubna i jednocześnie nasz pierwszy wypad w trójkę. Wika zwana jeszcze wtedy fasolką, tę podróż odbyła bezpiecznie w moim brzuszku. Do Rzymu dostaliśmy się samolotem Ryanaira, nocowaliśmy w hotelu Stella przy via Castelfidardo. Wybór hotelu był bardzo trafny z dwóch powodów, po pierwsze było to bardzo dobre miejsce wypadowe, po drugie niedaleko hotelu znajdowała się najlepsza pod słońcem restauracja La Famiglia.
Nasz program zwiedzania był bardzo intensywny i w zasadzie zaraz po ulokowaniu się w pokoju hotelowym wyruszyliśmy na podbój miasta. Swoje pierwsze kroki skierowaliśmy ku bazylice Maria Maggiore, a stamtąd udaliśmy się na plac Wenecki, następnie Forum Romanum, Koloseum i na zakończenie dnia Fontanna di Trevi.


Bazylika Maria Maggiore
Kolumna Trajana
Plac Wenecki
Pomnik Narodów
Forum Romanum
Usta  prawdy w Bazylice Santa Maria in Cosmedin
Koloseum
Fontanna di Trevi
Kolejny dzień  był równie intensywny, naszym celem był Watykan, nim jednak tam dotarliśmy zbaczaliśmy z drogi z milion razy :-)

Fontanna di Trevi

Panteon częściowo w remoncie
Kolumny Hadriana
Fontanna Czterech Rzek

Zamek Św. Anioła
Tyber

W ostatnim dniu udaliśmy się znów pod Koloseum by zobaczyć ten najbardziej charakterystyczny zabytek Rzymu w świetle dziennym, mimo że pogoda zepsuła się i tak spędziliśmy miło czas.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz